На Харківщині за державні кошти приватні лабораторії почали тестувати на COVID-19

03.11.2020 16:07 COVID-19

Через це область останнім часом «демонструє» високий показник з виявлення нових хворих.

Приватні лабораторії розвантажили обласний лабораторний центр, який проводив дослідження відібраних зразків зі значними затримками. Про це під час брифінгу 3 листопада повідомив заступник голови ХОДА Тарас Пастух.

Чиновник зазначив, що протягом останнього місяця-півтора жителі області скаржилися на те, що сильно затримуються результати тестувань. На середину минулого тижня в обласному лабораторному центрі накопичилося понад 9000 досліджень.

– Щоб виправити цю ситуацію та виключити її повторення в майбутньому, уряд прийняв зміни, які дозволили обласним лабораторним центрам укладати угоди з приватними або комунальними лабораторіями. Сьогодні в Харківській області таких лабораторій 17, з 11 з них вже укладено договори. На оплату їхньої роботи з державного бюджету виділено 14 мільйонів гривень, – пояснив Тарас Пастух.

Протягом останніх днів проводилася передача накопичених тестів, тому показники у понад 800 випадків COVID-19 на добу – це не показники останніх днів, а результат пришвидшення оброблення накопичених тестів. За даними обласного лабцентру, станом на 2 листопада накопичений залишок зразків був повністю переданий цим лабораторіям. Відтепер, за словами Тараса Пастуха, обласний лабцентр працює з поточними тестами.

Читайте також: У 17 районах області виявили нових хворих з коронавірусною інфекцією