Сергій Чернов про COVID-19 на Харківщині: Ситуація не просто серйозна, а критична

13.10.2020 14:40 COVID-19
Фото: Харківська облрада Фото: Харківська облрада
Голова Харківської облради, який сам перехворів на COVID-19, звернувся до жителів Харківщини.

Очільник обласної ради закликав кожного жителя регіону усвідомити свою персональну відповідальність за поширення коронавірусу. На його думку, недотримання соціальної дистанції, невикористання засобів індивідуального захисту у публічних місцях і в спілкуванні – прояв злочинної безпечності.

— У понеділок я офіційно повернувся до своїх професійних обов’язків. За кілька днів пленарне засідання сесії Харківської обласної ради, на якому плануємо розглянути близько 60 питань, важливих для життєдіяльності регіону. Серед них — і рішення з виділення додаткових коштів нашим лікарням на боротьбу з COVID-19, — повідомив Сергій Чернов.

За його словами, проведення сесії ускладнюється ще й тим, що чимала кількість депутатів облради (майже 30 %) знаходяться на лікарняних.

— Але життя зупинити не можна. І, користуючись нагодою, звертаюсь до депутатів проявити громадянську позицію, залишити усі справи — винятком може бути тільки хвороба — і взяти участь у роботі пленарного засідання 15 жовтня, — додав голова облради.

За його словами, ситуація в регіоні із захворюваністю не просто серйозна, наразі вона критична. Проте загальмувати поширення інфекції поки можливо.

— Спостерігаю, як люди їздять у транспорті, елементарні маски відсутні у більшості пасажирів; окремі масові заходи з великою кількістю учасників у маленьких не пристосованих приміщеннях; нехтування соціальною дистанцією, засобами індивідуального захисту при спілкуванні. Це просто поза межами здорового глузду і мого розуміння, — зазначив Сергій Чернов. — Жодної відповідальності перед оточуючими, дітьми, які їдуть поряд, навіть перед собою. Про який спад захворюваності може йтися, якщо ми самі постійно провокуємо ситуацію.

За його словами, краще запобігти захворюванню, ніж потім лікуватись, тим більше, що наявний медичний ресурс, насамперед людський, дуже обмежений. І в окремих випадках працює він за межею можливостей.

— За це в черговий раз хочу подякувати нашим медпрацівникам. Але їх захист — це наш захист у критичній ситуації. Тому особиста відповідальна поведінка кожного з нас повинна бути на першому місці, — додав голова облради. — Зі свого боку в межах моїх повноважень ініціюю низку заходів у секторі медицини. Ініціюю якнайшвидше задіяти до базових лікарень, котрі ведуть боротьбу з COVID-19, додатково пульмонологічне відділення обласної клінічної лікарні, Інституту терапії ім. Малої Національної академії медичних наук та інші заклади, де є найважливіше — підготовлений медичний персонал, необхідна матеріально-технічна база, в тому числі киснева підтримка, реанімаційні відділення, можливості якісного діагностичного обстеження в межах медичних комплексів.

Читайте також:  Сергій Чернов: «Сільська амбулаторія повинна бути на рівні престижних медзакладів мегаполісу»

На думку Сергій Чернова, необхідно використати усі можливості зі збільшення ліжко-місць у працюючих COVID-відділеннях, відповідно до вимог медичного протоколу. Бо кожне додаткове місце в нинішніх умовах — це чиєсь збережене життя чи здоров‘я.

Також голова обласної ради підтримує вимушений перехід на дистанційне навчання у школах та вишах з 15 жовтня.

— Враховуючи ситуацію, особисто я підтримую цю ініціативу, але однієї пропозиції недостатньо, потрібна ще й політична воля, аби все це було в межах закону, — зауважив Сергій Чернов.