Акцизи, податки і пільги змінюються. Закон "Про запобігання фінансової катастрофи" набрав чинності

01.04.2014 07:57 Економіка
http://forbes.ua/ http://forbes.ua/

З 1 квітня в Україні набув чинності закон "Про запобігання фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні". Закон опублікований у парламентській газеті "Голос України".

Даний закон фіксує застосування основної ставки податку на прибуток підприємств на рівні 18% і ПДВ на рівні 20%.

З 1 липня встановлена прогресивна шкала оподаткування доходів фізичних осіб за ставками 15%, 17%, 20% і 25% (15% - якщо дохід вище 20 тис. гривень, 25% - якщо дохід перевищує 1 млн грн) для всіх доходів, включаючи, зокрема, дивіденди, відсотки, роялті, інвестиційного прибутку. Даний податок не стосується доходів від зарплати, а стосується лише пасивних доходів.

Збільшуються ставки плати за користування надрами: на газовий конденсат підвищена ставка до 42%, на нафту збережена на попередньому рівні 39%.

Збільшено у два рази ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України.

Збільшено у два рази ставки на нові автомобілі і мотоцикли з об'ємом двигуна більше 0,5 л; встановлено ставки акцизу на мотоцикли з об'ємом двигуна до 0,5 л на рівні 0,06 євро за 1 куб. см. і підвищені у два рази ставки акцизного податку на автомобільні кузова.

Введено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними і фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та / або готівковій формі.

Введено податок в 15-17% на пенсійні виплати, якщо їх розмір перевищує 10 тис. гривень із суми перевищення.

Зменшено неоподатковуваний імпорт товарів, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях, з 300 до 150 євро.

Крім того, закон збільшує ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби на 25%, пиво - на 42,5%. Таким чином, сукупне підвищення ставок на спирт та алкогольні напої в 2014 р. складуть 39%, на тютюнові вироби - 31,5%, на пиво - 42,5%.

Закон також скорочує загальну чисельність правоохоронних органів (МВС, СБУ, Управління держохорони, прокуратури).

Крім цього, закон скасовує нарахування спецпенсій в розмірі 80% від заробітної плати суддям, прокурорам і держслужбовцям, і переводить їх на загальний принцип нарахування пенсій у розмірі 70% від зарплати.

Відповідно до закону також скасовуються пільги держслужбовцям.

Джерело: РБК-Україна
Автор: Администратор сайта