Харківська облрада внесла зміни до бюджету та поскаржилася Кабміну на казначейство

10.07.2014 13:11 Економіка
http://timenews.in.ua http://timenews.in.ua

Сьогодні на сесії Харківської обласної ради депутати ухвалили зміни до бюджету області.

Як розповів директор Департаменту фінансів ХОДА Сергій Овсянніков, згідно з проектом рішення, виділяються кошти на придбання витратних матеріалів на проведення процедури гемодіалізу хворих. Кошти виділяються Департаменту охорони здоров’я в розмірі 1 млн грн.

Також виділяються кошти Головному управлінню внутрішніх справ Харківської області для забезпечення речовим майном новостворених спецпідрозділів патрульної служби міліції особливого призначення у розмірі 1 млн 600 тис. грн та 300 тис. грн Харківському національному університету внутрішніх справ на придбання сучасних засобів індивідуального захисту.

- В рамках програми економічно-соціального розвитку Харківської області виділяються кошти Департаменту цивільного захисту та фінансів, а також Харківському обласному військовому комісаріату в загальній сумі 1 млн 472 тис. грн, - розповів Сергій Овсянніков.

Також Департаменту у справах молоді та спорту виділили 1062,5 тис. грн на виплату винагород переможцям зимових Параолімпійських ігор, які відбулися в м. Сочі (562,5 тис. грн), та на фінансову підтримку ХОО ФСТ «Динамо» - 500 тис. грн.

300 тис. грн виділили на утримання обласній раді.

Окрім поправок до бюджету, депутати ухвалили ще й звернення до Прем’єр-міністра України щодо непроведення органами Держказначейства платіжних доручень до місцевих бюджетів.

- На початок 2014 року сума непроплачених платіжних документів по видатках місцевих бюджетів склала 607 млн грн, з них — незахищена стаття витрат 3 млн грн при наявності на рахунках місцевих бюджетів достатнього обсягу коштів для здійснення проплат, - розповіла депутат облради Вікторія Казакова. - Станом на 9 липня 2014 року сума непроплачених платіжних документів до місцевих бюджетів області складає 329 млн грн.

 Як зауважив під час брифінгу голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, затримка проплат тягне за собою цілий комплекс проблем. Адже непроведення платежів загрожує сталому функціонуванню бюджетних сфер, несвоєчасності виплати заробітної плати, сплати за спожиту електроенергію, здійснення інших соціальних виплат.

- Розуміючи труднощі з наповненням державного бюджету, ми наполягаємо на обопільній відповідальності за ситуацію в кожному регіоні як з боку держави, так і з боку місцевої влади, - зауважив Сергій Чернов. - Також зараз місцеві бюджети не можуть у повному обсязі взяти навантаження по фінансуванню державних програм, передбачене для державного бюджету. Тож якщо немає можливості в повному обсязі фінансувати державні програми, їх потрібно переглядати. Але за рахунок місцевих бюджету державні програми фінансуватися не можуть.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта