Харківські "Турбоатом" та завод імені Малишева замінять продукцію російських заводів своєю

29.08.2014 12:58 Економіка

Національна атомна енергокомпанія «Енергоатом» спільно з одним з найбільших у світі виробників турбін держкомпанією «Турбоатом», заводом «Електроважмаш» і заводом ім. Малишева готуються приступити до реалізації програми імпортозаміщення обладнання АЕС України, більша частина якого раніше проводилася виключно в Росії.

«Це рішення було прийнято в ході переговорів між керівництвом цих підприємств 27-28 серпня», - йдеться в повідомленні НАЕК «Енергоатом».

У компанії відзначили, що харківський «Турбоатом» готовий забезпечити постачання конденсаторів для Південно-Української і Запорізької АЕС, а в майбутньому - для Рівненської станції; нових робочих лопаток з високоміцного титанового сплаву та інших запасних частин для турбін діючих енергоблоків українських АЕС. Завод «Електроважмаш» поставлятиме генераторне обладнання. «Виробництво цього обладнання і комплектуючих на замовлення «Енергоатому» було освоєно підприємствами за останні роки», - йдеться в повідомленні. «Більша частина цього обладнання раніше проводилася виключно в Росії», - підкреслюється в повідомленні «Енергоатому». Зокрема, за даними компанії, досі постачанням лопаток для турбін типу К-1000-60/3000 (з часів СРСР виробляються на Ленінградському металевому заводі - УНІАН), що експлуатуються на енергоблоках ВВЕР-1000 українських АЕС, займалася виключно російська компанія «Силові машини».

Крім цього, «Турбоатом», завод «Електроважмаш» розроблять і направлять на адресу «Енергоатому» додаткові пропозиції з імпортозаміщення обладнання та участі фахівців цих підприємств в інженерному супроводі ремонтів і діагностичного обстеження обладнання блоків АЕС. «Планується розробка і виготовлення нового обладнання, раніше не виробленого в Україні, для машинних залів атомних електростанцій», - йдеться в повідомленні. Також в «Енергоатомі» повідомили, що завод ім. Малишева взяв на себе зобов'язання розглянути можливість виробництва типового комплекту запасних частин інструментів для проведення ремонту автоматичної дизельної електростанції АСД-5600, використовуваної на українських АЕС.

Автор: Администратор сайта