Харківський завод ізсередини: цехи, замовлення та перспективи (ФОТО)

20.12.2013 10:41 Економіка
фото Тетяни Василець фото Тетяни Василець

Провідне підприємство Харківщини – завод «ФЕД» – шукає нові ринки збуту. Продовжуючи плідно працювати зі східним сусідом, ФЕДівці торують європейські стежини та націлюються на заокеанські землі.

Харківський машинобудівний завод «ФЕД» розширює географію виробництва і збільшує обсяги роботи. Підприємство співпрацює з європейськими фірмами зі Швейцарії, Німеччини, Чехії, Польщі. Сьогодні воно шукає ринки збуту як на Заході, так і на Сході. Тісна робота вже десять років ведеться із КНР. Спільно виконуються численні контракти і проекти. У планах українського підприємства – розширення ринку збуту в цій найбільшій азіатській країні, а також вихід на США. 

Однак найбільшим ринком збуту для ФЕДівців усе ж таки є Російська Федерація. Саме вона залишається головним стратегічним партнером для харківського підприємства.
– Подібна продукція не виробляється у Росії, і навпаки, ми не робимо того, що вони, – пояснює генеральний директор ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» Олександр Жданов. – 70 % продукції ми постачаємо східному сусіду. Окрім того, для нашого виробництва половину комплектуючих потрібно придбати також у них. Ось така переплетеність, яка залишилася ще з радянських часів.

ЯК ПРАЦЮЄ ФЕД. БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ

Цього року на ФЕДі було розроблено 30 найменувань виробів для роботи літаків.
Уся продукція – конкурентоспроможна. За ціною вона не дорожча від закордонних аналогыв, навіть дешевша, а за якістю – така само. Звичайно, до ЄС ще не готові, кажуть на заводі, адже потрібно отримати сертифікати європейського зразка. А це справа не з легких, вона вимагає часу, коштів, модернізації.


– Девіз нашого підприємства – жити й ефективно працювати в наявних умовах, – каже Олександр Жданов. – Без сумніву, наш колектив підтримує позицію Президента і Уряду. Європейська інтеграція – це правильно, і ми її досягнемо. І не чекаючи, ми вже працюємо в цьому напрямі.

Сьогодні на підприємстві 60 % техніки родом із СРСР, однак поступово проводиться модернізація, упроваджується нове обладнання, будуються сучасні стенди. На підприємстві працюють 2,5 тис. осіб, середня зарплата тут коливається у межах 4,5 тис. грн. У цехах ФЕДу можна побачити достатню кількість молодих людей. Завод активно співпрацює з багатьма вишами Харкова, на підприємстві регулярно проходять практику студенти, яких потім і беруть сюди на роботу.

Тетяна Василець

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта