Ліміт споживання води встановлять на Харківщині

05.11.2015 11:30 Економіка
Фото: http://molbuk.ua/ Фото: http://molbuk.ua/

Через надзвичайно малу кількість опадів рівень води у річках та водоймах області значно знизився.

Наприклад, зараз рівень води на Печенізькому водосховищі на півметра нижче минулорічного показника. 

Маловодність річок вже відчули підприємства регіону. Наприклад, ГПУ «Шебелінкагазвидобування» довелося на цілий метр збільшити глибину свердловини, з якої добувають воду для потреб виробництва. Про це розповіли у Департаменті екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації.

- Маловодність річок на потреби населення суттєво не вплине, адже водозабір для простих споживачів є у пріоритеті, тож про перебої із постачанням води, падінням напору у трубах говорити не слід, - запевнив начальник відділу охорони земельних водних ресурсів надр, атмосферного повітря, контролю та координації заходів охорони навколишнього середовища Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації Дмитро Топчій.

Разом із тим, за словами начальника Харківського регіонального управління водних ресурсів Віталія Жука, маловоддя більше вплине на промислові підприємства Харківщини, які забирають воду.

- Зараз рівні води мінімальні, і за деякими нашими гідропостами рекордні за останні 70 років спостережень. Тому будуть прийматися ліміти водокористування для наших промислових підприємств, рибгоспів та ін. Їм будуть обмежувати об'єми води, яку вони забирають. Перелік таких підприємств є, але слід чекати відповідного розпорядження від КМУ, -  відзначив Віталій Жук.

Зараз КП «Харківводоканал» робить скиди з Печенізького водосховища з урахуванням підтримки водності річки. Прийнято рішення знизити скид води на 1 куб, витрата води складала 10 куб. за сек, зараз 9 куб.

Узагалі, за словами Віталія Жука, маловоддя річок несе три основні наслідки.

- По-перше, воно вплине на рівень води в річці Сіверський Донець, є небезпека зупинки водозабірних споруд, коли рівень води буде нижчим оголовків цих водозаборів. По-друге, зменшуються об'єми води для потреб людей, та й взагалі це негатив для економіки регіону, по суті води не вистачатиме. І по-третє, погіршиться якість води. У наші річки скидається багато викидів, і завжди природна вода виступає розчинником цих стічних вод. Коли її стає менше, концентрат поганих вод стає вищим, відповідно якість всієї води погіршується, - пояснив фахівець.

Зовсім критична ситуація з річками в області складеться тоді, коли витрати води стануть мінімальними, зупиняться водозабірні споруди, і зникне можливість викачувати воду. Для цього, запевнив Віталій Жук, на Харківщині мають рік не випадати опади. 

Тетяна Лісна

Джерело: SLK
Автор: Менеджер сайта