Міністр економіки у Харкові розповів про пріоритетні бізнес-напрями регіону

26.04.2014 11:44 Економіка
http://ipress.ua http://ipress.ua

Удруге протягом трьох тижнів до Харкова з робочим візитом приїхав міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета.

За його словами, цей приїзд до Першої столиці, по суті, це пряме доручення прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка. Міністр провів нараду з керівництвом ХОДА, економічним блоком ХОДА.

- Головне завдання зараз, крім захисту території України, - збереження економіки. Нам потрібно перезапустити її. Як мінімум бачу дві такі можливості: експорт. Завдяки відкритій можливості ЄС щодо зменшення імпортних тарифів ми можемо виграти. Звичайно, ці ринки ми відчуваємо дещо гірше. Розмовляти там слід на іншій мові бізнесу. Однак, якщо ми зможемо просунутися, жодна країна в майбутньому не буде нам вказувати, - переконаний міністр. - Друга можливість, другий двигун - малий середній бізнес, який ми мало використовували. Нові робочі місця — це малий середній бізнес.

За словами Шеремети, у міністерстві є розуміння щодо пріоритетності 10-15 галузей, які мають найкраще стартове положення. Традиційні: енергетичне машинобудування, металургія, агропромисловість... Є нові галузі — ІТ, що, до речі, є харківською темою.

Павло Шеремета зізнався: міністерство турбує те, що харківські заводи працюють не на повну міць і силу.

Сьогодні міністр також зустрінеться з представниками переробної та аграрної промисловості, аби послухати, які є проблеми у бізнесу і передати їх в Київ.

Тетяна Василець

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта