Наслідки закону про реструктуризацію валютних кредитів для банків. Коментар харківського експерта

31.07.2015 14:50 Економіка
Фото: vostokkrim.com Фото: vostokkrim.com

Після ухвалення закону банки не лише не постраждають, а навпаки, отримають додатковий фінансовий ресурс.

Ковтком свіжого повітря для банківської системи назвав реструктуризацію валютних кредитів координатор Харківської громадської організації "Кредитний майдан" Сергій Хлюпін.

Зараз в Україні налічується близько 247 тис. валютних позик (з них 65 тис. - за іпотекою) на суму 59,9 млрд грн. Приблизно 10-12 тис. кредитів припадає на Харківську область. При цьому, за інформацією НБУ, вже на 1 квітня 64,7 % кредитів були проблемними. Логічно припустити, що сьогодні їх кількість збільшилася до 80 %.

- Закон про реструктуризацію валютних кредитів вигідний у першу чергу самим банкам. Таким чином вони, по-перше, позбудуться проблемних кредитів, а по-друге, отримають компенсацію, - розповів Сергій Хлюпін.

Є інструкція Нацбанку, в якій прописані п'ять категорій надійності будь-якого кредиту. Якщо позичальник протягом 180 днів не здійснює ніяких платежів, то цей кредит автоматично потрапляє в категорію найбільш проблемних. На такий випадок банк зобов'язаний мати 100 % суми позики на рахунку резервного фонду НБУ. Отримати ці кошти назад фінустанова зможе лише в тому випадку, якщо спише з балансу цей кредитний договір.

- Зараз у резервному фонді НБУ лежить 72 млрд грн. Враховуючи ж, що загальна сума виданих валютних кредитів складає трохи менше 60 млрд грн, ніяких складнощів для банківської системи не виникне, - переконаний координатор "Кредитного майдану".

Ірина Гудзь

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта