Підприємці у Харкові штурмують реєстраційні центри

15.01.2015 10:46 Економіка

Непрацюючі підприємці-фізичні особи (ФОП) штурмують реєстраційні центри у Харкові. Люди вимагають роз'яснень.

У Харкові через неясність в тлумаченні нових податкових вимог по єдиному соцвнеску (ЄСВ) зафіксовані масові черги непрацюючих підприємців-фізичних осіб (ФОП) біля Єдиного реєстраційного центру. По запису вже більше 106 підприємців.

"Причина в тому, що в новій редакції Закону України про ЄСВ закладено подвійне тлумачення норми про сплату ЄСВ такими підприємцями - самостійне нарахування, тобто не платити, або обов'язок нараховувати не менше мінімального страхового внеску, тобто 423 грн (34,7 % від 1218 грн - розміру мінімальної зарплати)", - повідомив кореспонденту РБК-Україна президент Харківської обласної громадської організації "Асоціація приватних роботодавців" Олександр Чумак.

Він радить ФОП-ам не поспішати і дочекатися роз'яснення Державної фіскальної служби України.

Як повідомили в ДФСУ, таке роз'яснення очікується днями, можливо, 17 січня.

Зміни були внесені Законом України "Про внесення змін щодо реформування загальнообов'язкового загальнодержавного страхування та легалізації фонду оплати праці" № 77-VIII від 28.12.2014 р Зазначені вимоги містяться в новій редакції закону в кінцевих положеннях у п. 33 - зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ".

Джерело: РБК-Україна
Автор: Администратор сайта