Підприємцям слід допомагати, а не штрафувати - М. Добкін

31.05.2012 09:35 Економіка
Як створити сприятливі умови для бізнеса в Україні Як створити сприятливі умови для бізнеса в Україні

Сьогодні для приватних підприємців створили такі умови, що для того, аби вберегтися від закриття, вони змушені «домовлятися» з різного роду контролюючими службами.

Про це сказав на нараді губернатор Харківської області Михайло Добкін. За його словами, для виходу з такого становища необхідно діяти комплексно.

30 травня губернатор провів нараду з питання створення сприятливих умов для роботи малого та середнього бізнесу, органів місцевого самоврядування та взаємодії з правоохоронними й контролюючими органами.

– Головне завдання міліції, податкової служби, різноманітних інспекцій, які сьогодні у нас діють, – не лише виявлення правопорушень, а в першу чергу їх профілактика і попередження. Сьогодні замість того щоб підказати людині, як заповнити ту саму заяву чи оформити документи, вийти зі складної ситуації, підприємців штрафують на сотні тисяч гривень, – сказав Михайло Добкін.

За його словами, зараз в Україні навколо правоохоронних та контролюючих органів з’являються структури, що пропонують приватним підприємцям за гроші прискорити процес видачі тих чи інших документів. Михайло Добкін попередив, що це є незаконним, і порушників буде покарано. Окрім того, кожен бізнесмен може відстоювати свої права в суді.

– На даний момент в Україні налічується 36 основних контролюючих органів, які уповноважені проводити перевірки суб’єктів підприємницької діяльності. Згідно з дослідженням, яке провела Міжнародна фінансова корпорація, минулого року підприємці України витратили понад 7 млрд грн на проходження перевірок. Причому значну частину цієї суми складають неофіційні платежі, – розповів директор Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва, голова Регіональної ради підприємців у Харківській області Денис Ткачов. – Основними органами, з якими найчастіше стикається малий і середній бізнес, залишаються податкова, служба по боротьбі з економічними правопорушеннями, СЕС, прокуратура, МЧС (у тому числі державна служба технологічної безпеки) і, як не дивно, СБУ.

За словами Дениса Ткачова, приватним підприємцям сьогодні простіше згорнути свій бізнес, ніж вирішувати питання з нескінченними інспекціями, які майже завжди знаходять порушення.

За словами Михайла Добкіна, сьогодні виробники сільськогосподарської продукції відмовляються від державної бюджетної компенсації, але не тому, що їм не потрібні гроші. Причина полягає в тому, що кількість перевірок, які аграріям треба буде потім пройти, забере багато часу, сил і ресурсів.

– Нам потрібно виробити такий підхід, який забезпечить взаємодію правоохоронних структур, – сказав губернатор. – Приміром, якщо прокуратура вже здійснила перевірку підприємства, то цього має бути достатньо для того, щоб і СБУ, і міліція також могли звітувати. Другий раз перевіряти одного й того самого бізнесмена не можна.

Ірина Гудзь

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта