Про порядок нарахування трудового стажу розповіли в обласному пенсійному фонді

05.06.2012 14:14 Економіка
Порядок нарахування трудового стажу Порядок нарахування трудового стажу

Чи зараховується до трудового стажу час перебування депутатом селищної ради та чи є за цю роботу якісь доплати до пенсії? Чи зарахують у трудовий стаж роки студентства?

Журналіст "СК" звернувся за роз’ясненням до заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Тетяни Піпченко.

– За суспільну роботу законодавство не передбачає якихось підвищень і надбавок до пенсії. Надбавки до пенсії за депутатську роботу в України призначаються депутатам районної, міської та вищих рад.

Щодо зарахування років навчання у вищому навчальному закладі до трудового стажу. Якщо до 1 січня 2004 року навчання відбувалося на денному відділені, воно враховується під час призначенні пенсії за умови, що в цей період часу не було трудової діяльності – незалежно від того, чи є запис у трудовій книжці, чи його немає.

До відділення Пенсійного фонду ви надаєте диплом і довідку, що ви навчалися на денному відділенні. А якщо навчання відбувалося після 1 січня 2004 року, то стаж враховується лише тоді, коли особу застраховано. Сьогодні вищі навчальні заклади не здійснюють пенсійного страхування студентів, тому ця процедура є добровільною. Студент може укласти з Пенсійним фондом України договір добровільного страхування, робити відрахунки до Фонду, і цей час буде зараховано йому в страховий стаж, інакше навчання у виші не зарахується.

– А чи передбачено нарахування надбавок до пенсії за які-небудь нагородження чи відзнаки, що їх особа отримала під час трудової діяльності?

– Законодавчо передбачено пенсії за особливі заслуги перед державою. На такі пенсії та надбавки можуть розраховувати ті громадяни, яких було нагороджено орденами, медаллю «За відвагу» (учасники бойових дій під час Великої Вітчизняної війни), заслужені працівники, народні артисти, особи, які мають звання «Герой України», особи, нагороджені грамотою Кабінету Міністрів СРСР. Грамоти Кабінету Міністрів України, Верховної Ради, обласних чи районних рад не передбачають пенсій за особливі заслуги.

Юрій Борщ, матеріал з газети "Слобідський край" №66 від 02.06.2012

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта