Про зарплати чорнобильців дізнаватимуться спеціальні комісії

28.09.2012 10:52 Економіка
фото Віктора Кочетова фото Віктора Кочетова

Незабаром у всіх областях України будуть створені комісії, що збиратимуть дані про заробітну плату цивільних ліквідаторів Чорнобильської аварії для визначення їх пенсій.

Як повідомив віце-прем'р-міністр — міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в ході робочого візиту у Харків, відповідну постанову "Про комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках" прийняв Кабмін 26 вересня.

- Є велика кількість людей, колишніх військових і цивільних людей, які з тих чи інших причин не можуть надати необхідні документи для визначення їх пенсій. Ці люди отримують мінімальні пенсії — 1900 грн для інвалідів ІІІ групи, для І і ІІ груп — вище. Проблема в тому, що, не маючи документів, маючи тільки посередні підтвердження, вони не можуть претендувати на більшу пенсію. Хтось отримує 2500 грн, а хтось — 1900 грн., - говорить С.Тігіпко.

За його словами, в Україні уже працюють комісії, які розглянули перші сотні справ військових — ліквідаторів аварії. Для цього піднімались документи архівів. Згодом будуть створені подібні комісії для цивільних осіб у всіх областях та Центральна комісія на базі Мінсоцполітики.

- Задача — максимально знайти правду для учасників ліквідації Чорнобильської аварії, які не мають достатньої кількості документів. Будемо звертатись до архівів, - повідомив С.Тігіпко.

Він також нагадав, що у 2012 році держава виділила 50 млн грн на лікування чорнобильців, 150 млн - на будівництво житла для них. Крім того у квітні підняли пенсії чорнобильцям в середньому на 90%.

Тамара Кіч

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта