Проблеми з оподаткуванням ліків та депозитами вирішені. Подробиці

10.04.2014 14:32 Економіка

Депутати прийняли поправки до Податкового кодексу з третього разу. Верховна Рада з третьої спроби виправила свою помилку з ПДВ на імпортні ліки , знизивши ставку з 20 % до 7 %.

За урядовий законопроект № 4645 проголосували 239 нардепів.

Помилка виникла 27 березня, коли Верховна Рада прийняла закон про запобігання фінансової катастрофи. Він передбачав , що з 1 квітня на ліки встановлюється 7 %-ва ставка ПДВ. Однак у тексті закону прописали тільки слово "поставка" , а "ввезення " - ні , тому на митниці відносно імпортерів почали застосовувати загальні норми оподаткування з 20 %-вою ставкою ПДВ.

Імпортери такий податок платити відмовилися , і поставки ліків в Україну зупинилися.

Крім того , законопроект також виправляє ще одну помилку в законодавстві - щодо податку на доходи фізосіб по депозитах , який теж був введений випадково при розгляді антикризового закону.

Норма про оподаткування доходу з депозитів повинна була набути чинності з 1 липня , якщо сума таких доходів перевищує 20,7 тис. гривень на рік. Однак через технічну помилку оподаткування доходів набуло чинності з 1 квітня і стосувалося всіх депозитів незалежно від розміру процентного доходу з них. Тепер оподаткування відкладено до липня, як планувалося.

Джерело: LB.ua
Автор: Администратор сайта