Шлях зниження комунальних тарифів розробила Національна комісія

02.10.2012 06:30 Економіка
http://kiyany.obozrevatel.com http://kiyany.obozrevatel.com
Нові методики формування тарифів на послуги тепло-і водопостачання зпропонувала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Як повідомляє Урядовий портал, Проекти відповідних методик розміщені на офіційному сайті Нацкомпослуг.Методики передбачають перехід на довгострокові (3-5 років) стимулюючі схеми тарифного регулювання у сферах транспортування теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення.

Так, запропоновані до обговорення методики передбачають поєднання інтересів як споживачів, так і підприємств – монополістів. Зокрема, методики гарантують можливість отримання підприємством прибутку, але тільки на ті кошти, що були інвестовані в підприємство. Крім того, до монополістів буде доводитися план зниження собівартості послуг (через зменшення втрат у мережах, енергозаощадження тощо), що позитивно відобразиться на їх вартості для кінцевого споживача. Якщо суб’єкти господарювання будуть знижувати собівартість випереджаючими темпами, вони будуть мати гарантоване право на частину зекономлених коштів. Споживачі, у свою чергу, отримають якісні послуги за стабільною ціною.

- Вперше, у тарифну методику закладаються майбутні переваги для споживача. Це реалізується у вигляді завдання до підприємства знизити витрати. У сфері монополій відсутня конкуренція, тому виробник не має стимулів зменшувати витрати (у будь-якому випадку товар чи послуга буде придбана споживачем). Регулятор буде створювати такі умови, що спонукають виробника шукати можливості знизити витрати якби при наявності інших виробників на ринку, – пояснює Директор департаменту стратегічного планування та розвитку Нацкомпослуг Дмитро Арлачов.

Автор: Администратор сайта