Твердопаливні котли масово купують на Харківщині. Газові ніхто не бере (ФОТО)

Твердопаливні котли масово купують на Харківщині. Газові ніхто не бере (ФОТО)

фото Інни Пирлик

Цієї зими газові котли на Харківщині люди майже не замовляють, а от твердопаливні набирають популярності.

Про це розповіли на харківському підприємстві «Станкінпром» у п’ятницю, 26 вересня. Щомісяця тут виробляють від 20 до 30 таких котлів.

- Коли не було проблеми з газом, все населення в переважній більшості купувало газові котли. Твердопаливні вважалися минулим століттям. До них не поверталися. Нам довелося терміново відреагувати на сьогоднішні запити населення і перейти на їхнє виготовлення. Газові котли сьогодні в магазині не купують, - розповів директор дослідного виробництва “Станкінпром” Олександр Плоткін.


Це при тому, що що вони економлять 40 % блакитного палива. Раніше їх виготовляли близько 50 на місяць.

А от на твердопаливні котли черга на місяць вперед. Нині на виготовлення цього обладнання черга із 150 замовників. За його словами, такі котли підходять більше для приватного сектора.

- Ажіотаж розпочався десь в липні, коли почали говорити про те, що буде важка зима і невідомо, яка буде ситуація з опаленням для населення, і що організаціям необхідно переходити на альтернативні джерела опалення, - розповів Олександр Плоткін.

Використовувати твердопаливні котли можна на площі приміщення від 60 кв. м. Є і котли, що можуть опалювати будинок площею у 300 кв. м.

Ціни на них від 4 до 15 тис. грн.

Також підприємство виготовляє котли для великих підприємств і для населених пунктів.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ