Чим жила Ізюмщина 50 рокІв тому

25.02.2020 14:51 Хронограф
Колаж Бріани Янковської Колаж Бріани Янковської

Читайте разом з нами добірку вістей з Ізюмщини у газеті "Соціалістична Харківщина" за номером 28 від 10 лютого 1970 року.

  * * *

Честь заводської марки

«Сьогодні через П’ятигорський магазин «Медтехніка» одержав окуляри, виготовлені вашим заводом для моєї доньки Галини. Щиро вдячні Вам за термінове виконання нашого замовлення. Тепер дочка зможе продовжити навчання в інституті. З пошаною – сім’я Данилюків».

Таких листів чимало надходить на адресу Ізюмського оптико-механічного заводу. Адже на підприємстві вперше в Радянському Союзі освоєно випуск набору лінз і окулярів для слабкозорих.

Заводчани високо тримають честь підприємства. Не так давно на ІОМЗі освоєно випуск десяти нових моделей оправ. Оправи типу «Новинка», «Дипломат», «Марина», «Зірочка» вже надійшли на рівень світових стандартів.

Продукція ізюмських оптиків славиться не лише в нашій країні, а й за кордоном – в Індії, Пакистані, Болгарії, на Кубі.

   * * *

Скорочуються відстані

Понад півтори тисячі ізюмчан користуються квартирними телефонами. Поліпшився зв’язок з Москвою, Ленінградом, Києвом, Ташкентом та багатьма іншими містами Радянського Союзу.

А нещодавно у зв’язківців з’явилася ще одна новинка. На центральному телеграфі встановлено міжміський телефон-автомат, по якому ізюмчани протягом доби можуть поговорити з будь-яким абонентом Харкова.

   * * *

Будівельники – жителям міста

Центральна аптека і перукарня змінили свої адреси наприкінці минулого року. Ці установи уже розміщено в зручних просторих залах новоспорудженого будинку по вулиці Свердлова.

Ізюмчани одержали нову дитячу бібліотеку і піонерську кімнату. Незабаром відчиняться двері і нової міської бібліотеки для дорослих.

У першому місяці ювілейного року відсвяткували новосілля діти трудівників оптико-механічного заводу. В мікрорайоні Верхнього селища відкрито дитячий комбінат на 140 місць.

І. Бондаренко, наш кор.

Читайте також: Як український сирота став суперником Діора