Чорне море у Харкові: як місто могло стати лікувальним курортом

18.11.2019 16:30 Хронограф
Колаж Бріани Янковської Колаж Бріани Янковської
У листопаді 1969 року в Харкові було знайдено справжнісінький гейзер. І це не буденний порив у Харківських теплових мережах, а термальне джерело з температурою 35 градусів та складом води, подібним до складу води в Чорному морі. У Харкові так зраділи, що навіть планували побудувати цілий лікувальний басейн. Багато чого можна дізнатися, гортаючи сторінки нашої газети!

Газета "Соціалістична Харківщина" у № 225 від 13 листопада 1969 року в замітці "«Чорне море» в Харкові" повідомляла:

"Під час буріння експериментальної свердловини в районі Журавлівки робітники виробничого управління водного господарства Харкова на глибині близько тисячі метрів виявили водний горизонт, який за своїм хімічним складом нічим не відрізняється від чорноморської води. Вода з таким вмістом солей не являє інтересу для промисловості, а тому було вирішено використати її для лікувального басейну, який і буде споруджено у недалекому майбутньому.

Як виявилось, запаси такої води величезні, і вона виходить із свердловини під великим тиском. Цікаво, що температура води – плюс 35 градусів. Вчені зацікавились цим незвичним явищем в наших широтах і приступили до його вивчення."

Підпис: В. Іванов, інженер

Читайте також: Їх справа – тютюн: як караїми створили у Харкові цілу галузь промисловості 

Автор: Інна Можейко