Гастролі Віцина та Моргунова на Балаклійщині, відкриття в’язального цеху в Кегичівці та інші події на Харківщині 50-річної давності

20.04.2020 13:00 Хронограф
Колаж Бріани Янковської Колаж Бріани Янковської

Що відбувалось у віддалених куточках Харківської області в квітні 1970 року.

Іноді в старих газетах удається знайти те, чого не очікуєш і на що навіть не сподіваєшся. Ну от наприклад: хто б міг очікувати, що газета «Соціалістична Харківщина» у 1970 році буде писати про гастролі двох артистів із знаменитої «трійці» того часу Моргунова та Віцина? І не в Харкові, а в Балаклії та Червоному Донці! Втім, це навіть не замітка, а коротке повідомлення в стрічці новин під назвою «Культурна хроніка Балаклійщини» у номері 68 від 8 квітня 1970 року. В ньому говориться: «Відбулася зустріч трудящих райцентру і селища Червоний Донець з кіномитцями – заслуженими артистами РРФСР В. Моргуновим і Г. Віциним. Актори розповіли про свою участь у художніх фільмах «Кавказька полонянка», «Пес Барбос» та інших. Присутні переглянули кадри – фрагменти з цих кінострічок». На жаль, це і все. Може, хтось щось пам’ятає та може розповісти? Зате про інші, суто місцеві новини, газета писала більш докладно.

№ 64 від 1 квітня

Фото з архіву «СК»

До останнього року Ізюмська районна газета «Радянське життя» друкувалась на двох плоскодрукарських машинах. Друкарям доводилося двічі закладати кожний примірник. На друкування тиражу потрібно було близько 12 годин. Інша річ тепер. Ізюмські друкарі оволоділи ротаційною машиною, і для випуску номера тепер потрібно тільки дві години.

№ 65 від 3 квітня

В Ізюмському селі Червоний Оскіл з’явилась красива двоповерхова споруда – новий сільський універмаг. Побудований він із сучасних матеріалів – із скла і бетону. Будинок універмагу помітно прикрашає зовнішній вигляд села. Але більше всього, мабуть, задоволені відкриттям такого магазину жінки. Йде весна, а в новому універмазі великій вибір різних тканин, плаття. Крім того, тут до послуг покупців – одяг, взуття, радіоприймачі, телевізори, мотоцикли та інше.

№ 68 від 8 квітня

У Кегичівському районі

Умілі руки

У райцентрі відкрито в’язальний цех. Тут виготовляються шерстяні кофточки, светри. Закінчивши річні курси, тут працює Галина Ряднина. Її умілі руки не потребують додаткової атестації. Про це красномовно говорить той факт, що вив’язані нею кофточки користуються широким попитом.

Новий клуб

Хороший подарунок одержали жителі Крутоярівки: новий клуб, збудований на кошти колгоспу «Червоний господар». Учасники гуртків художньої самодіяльності вже виступили перед односільчанами з творчим звітом. Концерт пройшов з великим успіхом. У клубі працюють хоровий та драматичний гуртки.

Читайте також: Навіщо в Борівському районі водорість вирощували