Коли звели першу панельну висотку у Харкові

29.08.2018 11:40 Хронограф
Фото з архіву "СК" Фото з архіву "СК"
Чи знаєте ви, де саме, як і коли побудували перший у Харкові висотний панельний будинок? Ми знайшли відповіді на ці запитання в нашому архіві — на сторінках «Соціалістичної Харківщини» 50-річної давнини.

№ 154 від 9 серпня 1968 року

Збудовано навічно

Ви пам’ятаєте, як до недавнього часу велося будівництво: цеглина за цеглиною споруджувалися поверхи, що зростали за день на лічені сантиметри. Коли на допомогу мулярам прийшли індустріальні методи спорудження житла, справи пішли краще. Але панелі, що випускалися, за своїми властивостями не дозволяли підніматися вище п’ятого поверху.

На початку цього року в домобудівному комбінаті № 1 стали до ладу могутні стани Козлова.  З вібропрокатних панелей, які на них виготовляються, було почато спорудження по вулиці Стадіонній в районі Селекційної станції першого висотного будинку. Монтаж вела бригада Героя Соціалістичної Праці Володимира Сергійовича Плахотіна, яка, до речі, взагалі першою в нашому місті освоїла крупнопанельне будівництво.

Експериментальний ріс буквально не по днях, а по годинах. Досить сказати, що восьмий і дев’ятий поверхи семипід’їздного будинку зводили кожен за п’ять діб!

Не тільки у швидкості спорудження переваги нового типу будинків. Вони вдвічі міцніші за звичайні крупнопанельні і розраховані на експлуатацію протягом 130–150 років. Це будуть найзручніші будинки в Харкові. Три- і деякі двокімнатні квартири мають по два балкони. На підлозі кожної кімнати – килим з утепленого лінолеуму, вхід до кожної кімнати – окремий. Площа кухні та коридорів – розширена. До послуг мешканців – зручні вмонтовані меблі, сміттєпровід. Стіни – звукоізольовані.

Одним словом, 250 сімей харків’ян, що справлятимуть тут незабаром новосілля, скажуть будівельникам ДБК-1 від усього серця спасибі, тим більше, що споруда прийнята з оцінкою «Добре».

Цей будинок є подарунком трудівників ДБК-1 до 25-річчя визволення рідного  Харкова від німецько-фашистських загарбників.

Вчора біля біло-блакитного  красеня, що виситься, немов океанський лайнер  над своїми сусідами-«п’ятиповерховиками», відбувся багатолюдний мітинг, присвячений освоєнню в нашому місті вібропрокатного виробництва деталей висотних крупнопанельних будинків на базі стану Козлова і здачі першої такої житлової споруди.

        Г. Жамойдо, фото І. Апкарьяна

Читайте також: Наш Держпром: яким міг бути символ Харкова http://www.slk.kh.ua/multimedia/istoriya/xronograf-sk/nash-derzhprom-yakim-mig-buti-simvol-xarkova.html

Автор: Інна Можейко