Зі святом 8 Березня: що пропонували дарувати жінкам 50 років тому

08.03.2021 14:17 Хронограф
Фото: bugaga.ru Фото: bugaga.ru
Парфуми та цукерки, прикраси, супермодні в той час плащі «болонья» та навіть телевізори – цікаво, що навіть тогочасна неповоротка торгівля до свята організувала знижки на деякі товари. Наприклад, з ціни на телевізор «скинули» цілих 90 рублів – стільки молодий інженер у ті часи міг мати щомісяця. Цікаво, що деякі магазини, про які йде мова, існують і досі.

Звичайно, вислів «Гарний товар  реклами не потребує» був ключовим для економіки часів СРСР. Але іноді матеріали, які сьогодні б розцінили як справжню рекламу, друкували на сторінках газет та журналів, особливо напередодні свят. Наша газета, яка тоді називалась «Соціалістична Харківщина», не була винятком. Пропонуємо вам погортари її сторінки за початок березня 1971 року.

№ 46 від 6 березня

 Пахучі краплинки*

 У цих маленьких, тендітних флакончиках – пахощі квітів, тонкий подих весни і жар літа, прощальний сум осені… Скільки асоціацій може викликати ледве вловимий запах парфумів!

Багато ароматів подарувала харків’янам головний парфумер Харківської парфумерно-косметичної фабрики О. Д. Демидова – автор близько 50 запашних композицій. Скільки вміння треба, щоб створити новий варіант, своєрідний і неповторний! Останню свою роботу – парфуми й одеколон «Оксана» – Олена Дмитрівна дарує жінкам на 8 Березня.

Фото: jadore-odessa.livejournal.com

Колектив підприємства працює у тісній співдружності з науковцями Всесоюзного науково-дослідного інституту синтетичних і натуральних речовин, Харківського науково-дослідного інституту маргаринової промисловості, Краснодарського – харчової промисловості та іншими. У лабораторіях цих закладів розробляються нові ароматичні речовини, синтетичні препарати, які добре впливають на шкіру. П’ять років тому в арсеналі парфумерів було 300 ароматів, нині – 500.

Значної популярності останнім часом набула профілактично-гігієнічна косметика. Начальник парфумерно-косметичної лабораторії Т. С. Цупринкова показує нові креми, які надійдуть до магазинів цього року, – «Шипшина», «Леся». Не забувають тут і про наймолодших: нещодавно виготовлено дитячий косметичний набір «Червона шапочка».

Затишно у цехах фабрики. У зв’язку із застосуванням нових видів сировини – екстрактів, синтетичних і поверхнево-активних речовин – косметологи підприємства розробили технологію приготування виробів. Ультразвукова установка прискорює процес приготування емульсій, поліпшує якість екстрактів. Механізовано виготовлення етикеток, пакування в футляри.

Красиві коробки палевого кольору прикрашені українським орнаментом, сучасною графікою. Парфуми «8 Березня», «Оксана», «Вечорниці», «Мрія», «Думка» – кращий подарунок для жінки.

Близько 70 тисяч парфумерних наборів і 100 тисяч парфумів підготували працівники фабрики до 8 Березня.

В. Александрова

Малюнок з архіву газети "Слобідський край"

  № 47 від 7 березня

 Щоб жінки усміхались*

 Як ви помітили, 8 Березня завжди сонячно. А скільки компліментів, скільки подарунків адресується прекрасній половині людства! Щедрості чоловіків немає меж.  

Подарунки продаються нині в 170 продовольчих і промтоварних магазинах. Який вибрати?

Даруйте коханим квіти.

-         Для наших милих харків’янок виростили квіти, - розповів нам начальник управління підприємств зеленого господарства О.С. Калуцький. – Чудові нарциси, світлих тонів гіацинти, гортензії, примули.

Цукерки. А у магазині «Ведмедик» вам запропонують коробки цукерок – «Ниву золоту», «Алеко», «Ананасні», «Вишню лікерну», торти «Весна» і шоколадно-вафельні. В спеціалізованому кондитерському магазині, що на вулиці Короленка, на ваше замовлення виготовлять торти «Київський», «Шебелинський», «Подарунковий».

Навіть чимось невдоволена дружина обов’язково посміхнеться, коли ви накриєте стіл.

-         Щоб полегшити долю чоловіків-куховарів, приготували їм багато напівфабрикатів, - розповідає інженер-технолог тресту ресторанів К.М. Минко. – Це м’ясні і рибні, з яловичої печінки, овочеві, є і забита птиця, широкий асортимент кондитерських виробів. Приходьте в магазин по Уфімському провулку № 7, і на ринки Комунальний, Кінний, Сумський, де наш трест влаштовує виставки-продаж напівфабрикатів.

-          А у нас  є золото для наших золотих жінок, - це голос директора магазину «Чанівниця» Ф.М. Похильченка. – Для наречених – обручки. Є намисто. Радують око рубіни, александрити, ризаліти – в брошках, сережках, кліпсах. Хоч щасливі годин і не лічать, та яка дружина відмовиться від годинника «Чайка», «Заря», «Луч», що надійшли з уславлених заводів у новому зовнішньому оформленні.

-         Парфуми. Вони підносять настрій. А тому поспішайте в магазин «Троянда», де з’явились московські новинки «Наш ювілей», «Вогник». У магазині «Оксана» вам запропонують прекрасні хустини – крепдешинові та з ацетатного шовку. В універмазі «Харків» майстер сюрпризів Н.Й. Біла добирає сувеніри на найвибагливіший смак.

-         Не минайте «Марічки», - запрошує завідуюча магазином Г.Д. Череда. -У нас багато красивих платтів із шовку та бавовняних тканин, які не мнуться.

-         - Не забувайте про «болоньї», чоловіки, - додає завідуючий магазином «Дощик» В.М. Кошкарьов. – Плащі, які коштували 52-63 карбованці, днями значно подешевшали. Ціла райдуга кольорів – вироби з Польщі, Болгарії, Угорщини.

А коли ви принесете додому приймач з голубим екраном, передусім догодите тещі. Ідіть в магазин «Берізка» по телевізор «Лотос» або «Восход», ціни на які днями знизились на 90 карбованців.

-         Не забувайте і про пральні машини, на них теж значно знижено ціни, - радить чоловікам заступник директора «Харківгоспторгу» М.І. Кушнаренко. – Або комбайн для кухні! Будуть задоволені і теща, і дружина, і донька.

-         Поспішайте, чоловіки. І жінки обов’язково вам усміхнуться. Щиро, сердечно, з любов’ю.

Г. Бабич

 

 *Надається із скороченням та мовою оригіналу

Автор: Інна Можейко