Що писала наша газета про експедицію Тура Хейєрдала

30.05.2020 12:00 Хронограф
Фото: iz.ru Фото: iz.ru
У 2013 році на екрани в Україні вийшов фільм «Кон-Тікі», який розповідав про легендарного норвезького дослідника-мандрівника. А 50 років тому про нього знімали не художні фільми, а документальні, і писали не художні книги, а замітки в газетах, у тому числі – і нашій.

У травні 1970 році вже дуже відомий Тур Хейєрдал відправлявся у свою чергову, вже третю, мандрівку. Позаду було плавання на плоту "Кон-Тікі" та плавання на папірусному човні "Ра", який був зроблений за зразком давньоєгипетських. Воно закінчилося невдало. І ось наша газета у № 96 від 19 травня 1970 року повідомляла про відправлення нової експедиції Тура Хейєрдала.

"З марокканського порту Сафі в напрямі Центральної Америки відплив папірусний човен «РА-2». На чолі екіпажу, що складається з 8 чоловік, – відомий норвезький мандрівник і дослідник Тур Хейєрдал. Нинішня експедиція є повторенням торішньої спроби Хейєрдала пересікти Атлантичний океан на «РА-1».

Крім Тура Хейєрдала, на борту «РА-2» перебувають радянський лікар Юрій Сенкевич, єгиптянин Жорж Соріал, мексиканець Сантьяго Геновес, італієць Каарло Маурі, американець Норман Бейкер, а також японець Кейохара і марроканець Аіт Мадані. Двоє останніх вирушають у плавання вперше.

Мета експедиції, як повідомив кореспонденту ТАРС професор Тур Хейєрдал, – довести, що стародавні єгиптяни на папірусних човнах могли здійснювати тисячокілометрові плавання від західного узбережжя Африканського континенту до берегів Центральної і Південної Америки.

Такі подорожі через океан, як гадають деякі учені, здійснювались задовго до того, як Христофор Колумб відкрив Америку. Крім того, відзначив Тур Хейєрдал, в ході плавання, яке триватиме більш як два місяці, проводитимуться науководослідні роботи в галузі океанографії.

Папірусне судно «РА-2» було збудоване індійцями в Болівії, зап ошеними в Сафі. Будівельний матеріал – папірус – був доставлений з Ефіопії. Всіма роботами по будівництву і оснащенню судна керував сам Тур Хейєрдал.

Учора вранці кілька марокканських катерів відбуксирували човен з екіпажем відважних мореплавців на борту з порту Сафі, і, піднявши вітрило і прапор Організації Об’єднаних Націй, «РА-2» з попутним вітром вийшов у відкритий океан. Почався другий «папірусний рейс».

Читайте також: Як харківська журналістка в родині Юрія Гагаріна гостювала 

Автор: Інна Можейко