Що харківські науковці досліджували в Сомалі 50 років тому

13.12.2020 13:57 Хронограф
Колаж "СК" Колаж "СК"
Так-так, до військової присутності СРСР у Сомалі додалася тоді ще й присутність вчених, зокрема – харківських. Що вони 60 років досліджували у Могадишо, можна дізнатися, гортаючи сторінки нашої газети за грудень 1970 року.

У номері 239 від 7 грудня 1970 року газета "Соціалістична Харківщина" писала:

"Харківські дослідники в Африці

Радянська геофізична експедиція, керована завідуючим кафедрою радіотехніки Харківського політехнічного інституту імені В. І. Леніна професором Б. Л. Кащеєвим, веде в Сомалі спостереження за ураганами в стратосфері.

Кілька років тому вчені встановили, що на висоті близько 100 кілометрів постійно переміщуються великі атмосферні шари, що висотні вітри – один з найграндіозніших атмосферних процесів: швидкість їх може досягати кількох сотень кілометрів на годину, і цим рухом охоплені величезні простори стратосфери.

Радянські геофізичні експедиції, що вивчають висотні вітри, вже працювали в Арктиці і Антарктиді. Тепер серія спостережень відбувається на екваторі. Група інженерів і наукових співробітників Харківського політехнічного інституту веде у місті Могадишо дослідження вітрів у верхній атмосфері Землі. Результати роботи будуть представлені у серпні наступного року на міжнародній асамблеї геофізичної спілки, яка відбудеться в Москві". Підпис: текст І. Цимблера

Читайте також: Зроблено в Харкові: як був винайдений кращий гоночний велосипед країни 

Автор: Інна Можейко