Водогін у Бабаях. Хронограф, 1946

19.07.2016 15:00 Хронограф
Фото із соцмережі Фото із соцмережі

У селі Бабаї Харківського району ще до війни вирішили були збудувати водогін. Це рішення стало можливо здійснити тільки тепер.

Через рік нашій газеті виповнюється 100 років. Як тільки вона не називалася: і «Пролетар», і «Комунар», і «Харківський пролетар» (а в 1918 році - «Донецький пролетар»), і «Соціалістична Харківщина», поки нарешті в 1991 році, прибравши з назви класово-партійну приналежність, не стала тим «Слобідським краєм», який ви звикли бачити.

100 років газета разом з регіоном проживала будні і свята, ділила з ним радості і печалі. Напередодні такої серйозної дати ми починаємо ювілейний марафон, в рамках якого вас, наші дорогі читачі, чекає захоплююча подорож в минуле разом зі «СК».

Усі цитати наведені згідно з оригіналом.

З величезною енергією взялися до цієї важливої справи. Ще робили свердловину, а вже був придбаний бак місткістю близько 4 тисяч відер води, заготовлено кілька кілометрів труб. Нещодавно свердловину закінчили, встановили електромотор, що приводить в дію насос.

СКАРБ ЗІ СРІБНИМИ МОНЕТАМИ ЗНАЙШЛИ ПІД ХАРКОВОМ. ХРОНОГРАФ, 2006 РІК

Пішла перша вода. Спостереження виявило, що водокачка зможе давати 6-7 кубометрів води за годину. Водогін насамперед буде проведено по вулицях, найбільш віддалених від колодязя. Поки ця робота провадиться, багато мешканців уже користуються водою безпосередньо з водокачки.

Інна Можейко, кореспондент

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта