Як студенти 50 років тому на Чугуївщині відпочивали

22.08.2020 13:33 Хронограф
Фото з архіву "СК" Фото з архіву "СК"

Студентський відпочинок тих часів включав у себе не тільки спортивні змагання, а ще й працю в сусідніх колгоспах.

Про те, як це відбувалося, писала газета «Соціалістична Харківщина» у № 148 від 1 серпня 1970 року.

"В чудовому місті під Чугуєвом, серед сосен, біля води, яка виблискує всіма барвами веселки, розташувався спортивно-оздоровчий табір Харківського державного університету «Сіверський Донець».

Хороше відпочивати тут! 220 юнаків та дівчат з фізичного, механіко-математичного, хімічного та інших факультетів набираються сил, підвищують спортивну майстерність, допомагають у збиранні врожаю сусіднім колгоспам.

Разом з радянськими студентами у спортивному таборі ХДУ відпочивають 30 іноземних друзів із арабських і африканських країн. Молодь різних країн знайшла спільну мову. Це мова дружби, мова змагань.

От і сьогодні, в передостанній день відпочинку в таборі відбуваються спортивні зустрічі. Завершується міжтабірна спартакіада. В ній взяли участь студенти таборів «Зелений бір» (тут відпочивають вихованці інститутів політехнічного, радіоелектроники та інженерів комунального будівництва) та «Медик» (медичний інститут), який розташований у Есхарі.

Мине студентське літо, повернуться юнаки та дівчата до рідних вузів, та не забудуть фігурівські зустрічі друзі з далеких зарубіжних країн".

Читайте також: Де Тарковський збирався знімати "Соляріс"