Як у Харкові 50 років тому 23 серпня відзначали

23.08.2019 09:00 Хронограф
Фото з архіву "СК" Фото з архіву "СК"
Цей день тоді ще не називався Днем міста, його називали просто День звільнення, але свято влаштовували велике. Ні, гучні концерти за участі заїжджих зірок на площі ніхто не влаштовував – обходилися художньою самодіяльністю, але радянська традиція відкривати на свята бодай що-небудь обов’язково діяла, і 1969-й не був винятком. А що стосується програми свята – порівняйте самі. Отже, читаємо разом №166 від 23 серпня 1969 року.

Фото з архіву "СК"

23 серпня

Площа Дзержинського. О 18-й годині тут відбудеться зуст­річ учасників боїв за визволення Харкова з молоддю. О 19-й годні розпочнеться народне гуляння. Свято закінчиться великим феєрверком. Центральний парк культури і відпочинку імені Горького. О 20-й годині у лекторії відбудеться зустріч трудящих з визволителями Харкова від фашистських загарбників. У біб­ліотеці-читальні о 18-й годині – літературний вечір, вірші про Харків. Виступає лауреат конкурсу читців артист І. Петров. В естрадному театрі – концерт художньої самодіяльності Близнюківського районного театру народної творчості (12.30). А ввечері о 20.30 – концерт естрадного ансамблю Бєлгородської філармонії. Весело буде на музичній естраді. О 18-й годині бажаючі зможуть побувати на концерті духового оркестру «Музика воєнних літ». А о 20.30 – концерт-конкурс народних талантів на приз парку.

Парк культури і відпочинку імені Артема. «Прапор визволення над рідним Харковом» – під таким девізом тут відбудеться народне гуляння, присвячене 26-й річниці звільнення Харкова від гітлерівських загарбників. О 19-й годині – зустріч з учасниками боїв за Харків: розповіді про героїзм і мужність радянських воїнів. О 20-й годині – святковий концерт. Демонстрація кінофільмів. У парку буде організована виставка художньої і мемуарної літератури, присвяченої рідному Харкову.

Парк культури і відпочинку імені Маяковського. У Зеленому театрі відбудеться народне гуляння. О 19-й годині – зустріч з учасником визволення Харкова Героєм Радянського Союзу Е. Б. Рязанцевим. О 22-й годині – святковий концерт учасників художньої самодіяльності Харківської області. На лекційному майданчику бажаючі зможуть подивитися художній кінофільм «Комсомольськ» (21.30).

24 серпня

Центральній парк культури і відпочинку імені Горького. Тематичний день «В. І. Ленін в образотворчому мистецтві». В лекторії о 19 годині 30 хвилин можна послухати виступи мистецтвознавця, художника, скульптора. О 18-й годині в біб­ліотеці-читальні відбудеться бесіда «Художники – лауреа­ти Ленінських премій». Тут же можна буде подивитись виставку «В. І. Ленін у малюнках і спогадах художників». На майданчику біля естрадного театру влаштовується виставка плакатів до 100-річчя з дня народження В. І. Леніна. В естрадному театрі о 13-й годині розпочнеться концерт художньої самодіяльності Харківського народного театру народної творчості. О 15-й годині – концерт Зачепилівського народного театру народної творчості.

Парк культури і відпочинку імені Маяковського. Велике гуляння «Живий, трудовий, залізобетонний Харків». У зеленому театрі о 18-й годині відбудеться зуст­річ з депутатами Харківської Ради депутатів трудящих і Орджонікідзевської районної ради депутатів трудящих.

О 20-й годині – святковий концерт артистів Харківської філармонії. На закінчення демонструватиметься художній кінофільм «Вони були першими».

Парк культури і відпочинку імені Артема. Свято розпочнеться о 16-й годині показовими виступами юних спортсменів. Потім виступатимуть районні театри народної творчості. О 19-й годині – зустріч з учасниками розробки генерального плану реконструкції Харкова. О 20-й годині – великий святковий концерт. На алеї парку з 16-ї години грають військові духові оркестри.

Народна шана

Друге міське кладовище. Тут поховано солдатів і офіцерів, які загинули смертю хороб­рих, визволяючи наше місто від фашистських загарбників. На братській могилі – пам’ятник солдату-визволителю. Вилитий з чавуну, стоїть він на гранітному постаменті, міцно стискаючи рушницю. Поряд у скорботному мовчанні застигли плакучі верби.

22 серпня, 12 година. Нескінченним потоком йдуть і йдуть представники заводів імені Дзержинського, авіаційного, студенти політехнічного, будівельного, автошляхового інститутів та інших організацій Київського району. Студенти і науковці, робітники і службовці прийшли віддати шану героям. Вони покладають на могили вінки, букети живих квітів.

Покладання вінків на братські могили відбулося також у Ленінському, Дзержинському, Орджонікідзевському, Московському, Комінтернівському, Червонозаводському районах міста.

Нові маршрути

Тролейбусний № 11

Жителі Нової Баварії давно мріяли про цей подарунок. І ось вчора, напередодні 26-річчя визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників, вони його одержали – відкрито новий тролейбусний маршрут № 11, який за планом мали здати лише у листопаді цього року. Це заслуга трудівників ХБУ-441 тресту «Південелектромонтаж», які працювали у тісній співдружності з колективами Харківського трамвайно-тролейбусного управління, РБУ облмісцевпрому і 5-ї дорожної дільниці «Хардортесту». Велику допомогу у будівництві нової лінії подали підприємства Жовтневого району, зокрема такі заводи, як імені Шевченка, підйомно-транс­портного устаткування, «Світло шахтаря» та багато інших.

Учора на святково прикрашеному майданчику кінцевої зупинки, що на проспекті Дзюби, з нагоди здачі нової тролейбусної лінії відбувся мітинг. Тисячі робітників підприємств, установ і організацій, жителі Нової Баварії прийшли сюди, щоб узяти участь у цій радісній події.

16-та година 30 хвилин. Перерізається червона стрічка, і тролейбус, по-святковому прикрашений, рушає у перший рейс. У машині – десятки пасажирів, яких гостинно запросили на відкриття маршруту.

Протяжність зданої лінії близько 10 кілометрів. Одночасно проспект Ілліча прикрасився новими двосторонніми світильниками денного освітлення. На кінцевій зупинці побудований новий диспетчерський пункт і павільйон для чекання.

Віднині жителі Нової Баварії зможуть швидко, за 10–15 хвилин, добратися до центра міста.

Трамвайний № 22

Водій першого класу Анатолій Володимирович Тарасов включив мотор, і вагон плавно рушив з Комінтернівського депо. На вагонному табло – цифра 22. Старий кадровий трамвайник першим відкрив рух по новому маршруту.

Фото з архіву "СК"

Відкриття його – радісна подія для трудящих нашого міста і насамперед – новоселів мікро­району № 602 Салтівського житлового масиву. Віднині цей район вже не назовеш далекою околицею. Трамвайна колія зв’язала його з центром міста.

Маршрут № 22 – один з найдовших в Харкові. Його протяжність 28,6 кілометра. Він проходить Журавлівськими схилами, вулицями Весніна, Сумською, до Лісопарку. Якщо раніше, щоб доїхати трамваєм до головної магістралі міста – Сумської, треба було зробити кілька пересадок і витратити багато часу, то нині від мікрорайону № 602 до кінцевої зупинки «Лісопарк» на це потрібно близько півгодини.

Новим маршрутом курсуватимуть вісім комфортабельних вагонів (їх кількість буде збільшена за потребою) з інтервалом 13–14 хвилин. Отже, робітникам, службовцям, студентам, які працюють або вчаться в центрі міста, в районі міського парку імені О. М. Горького чи Лісопарку, дуже зручно добиратися до місця роботи й повертатися додому.

Спорудження нової трамвайної колії, а також автомобільної магістралі, яка проходить поруч, завершено напередодні 26-ї річниці визволення Харкова від фашистських загарбників.

На багатолюдному мітингу, який відбувся вчора на вулиці Весніна, виступили представники заводів і фабрик, громадськості міста. Вони відзначили самовіддану працю будівників трамвайної та автомобільної магістралей, великий трудівний вклад робітників, службовців, студентів і науковців. які у вільні години допомагали будувати нові магістралі.

Читайте також: Як у Харківській області півстоліття тому ювілей Репіна відзначали 

Автор: Інна Можейко

Теги: