Як у Харківській області півстоліття тому ювілей Рєпіна відзначали

16.08.2019 13:30 Хронограф
Фото: museums.kh.ua Фото: museums.kh.ua

Про урочисте відкриття музею та інші святкові події наша газета писала в № 153 від 5 серпня 1969 року

В ці дні в Чугуєві

Життя народу – це нескінченна дорога вперед. Йдучи нею, він бере з собою найкращі набутки поколінь. Таким набутком є й безсмертні творіння І. Ю. Рєпіна. Тож чугуєвці з вдячністю віддають шану своєму великому землякові з нагоди 125-річчя з дня його народження.

Все довкола нагадує про рєпінські дні: книги і розмови, афіші і листівки, виставки і урочисті збори. 2 серпня трудящі Чугуєва і гості з Москви, Ленінграда, Києва і Харкова зібралися у піонерському клубі на наукову конференцію. Учений секретар інституту теорії та історії мистецтва Академії мистецтв СРСР кандидат мистецтвознавства А. Парамонов розповів про життя і творчі принципи художника-реаліста. Харківський художник професор С. Бесєдін розкрив рєпінські традиції в мистецтві. Науковий співробітник нашого музею М. Чернова повідомила про зібрання рєпінських творів у Харківському художньому музеї. З інтересом прослухали присутні виступи директора меморіального музею в Чугуєві А. Зінченка, наукового працівника Г. Андрусенка, вчительки П. Явникової, директора Чугуївської дитячої художньої школи імені Рєпіна П. Мальцева. Всі вони говорили про величезне значення спадщини художника, на якій і сьогодні вчаться і виховуються нові покоління радянських людей.

3-го серпня чугуївці з квітами і вінками рушили на вулицю Рози Люксембург до будинку Рєпіна. тут відбувся мітинг. Його відкрив голова виконкому Чугуївської районної Ради депутатів трудящих Г. Шкарупа. На мітингу з промовами виступили секретар Чугуївського райкому партії М. Хоменко, народний художник СРСР О. Грицай, викладач Ленінградського інституту імені Рєпіна Г. Павлов, науковий працівник Третьяковської галереї Я. Брук, народний художник УРСР Г. Хоменко, представник Міністерства культури УРСР Є. Бабаєва, секретар парткому Чугуївської меблевої фабрики Є. Іванов.

О 17-й годині Г. Шкарупа розрізає червону стрічку. Меморіальний музей великого художника відкрито. Гості і чугуєвці знайомляться з цікавою експозицією, в якій чимало речей, творів, окремих деталей інтер’єру розповідає про художника, його життя та творчість. Звідси учасники мітингу прямують до пам`ятника великому землякові, де покладають вінки і квіти.

Урочисте вшанування пам’яті художника завершується зборами громадськості в районному Будинку культури. Тут же, на другому поверсі, розмістилась і пересувна виставка Третьяковської галереї графічних робіт І. Ю. Рєпіна. Чимало з них подаровано меморіальному музеєві.

У рєпінські дні в Чугуєві запломеніло ще одне вогнище культури, яке нестиме в маси світло й любов до мистецтва.

І. Гуренко, наш кор.

Читайте також: Як будували Палац водного спорту 

Автор: Інна Можейко