Як винахід харківських медиків урятував життя

25.02.2021 17:28 Хронограф
Фото: wikipedia.org Фото: wikipedia.org

До препарату "Хлорофілліпт" відношення зараз двояке: хтось вважає його панацеєю, а хтось – типовим "фуфломіцином", тому що доказова медицина на Заході оминає мовчанням цей препарат. Але це, мабуть, тому, що він був росповсюджений лише на пострадянському просторі, а винайшли його у Харкові.

Така звична пляшечка з рідиною зеленого кольору була майже в кожній аптечці. Але не завжди. 50 років тому ці ліки ще тільки-но пройшли перші випробування. І навряд чи наша газета надрукувала цю замітку як рекламу, тим більш приховану – адже відомо, що реклами, як і сексу, у СРСР не було...

Отже, газета "Соціалістична Харківщина" № 31 від 13 лютого 1971 року. 

"Цілющий препарат

В одній з донбаських лікарень від зараження крові помирала 21-річна породілля. Півмісяця температура в неї трималася на цифрі 40. Антибіотики були безсилі. В інституті мікробіології, вакцин і сироваток імені Мечнікова, куди звернулись медики з Донбасу, відповіли: «У нас є чудовий препарат проти гноєродних мікробів – хлорофілліпт. Але остаточного клінічного випробування він ще не пройшов». Донбасці взяли хлорофілліпт. Один з хірургів випробував його на собі і лише тоді зробив вливання у вену хворій. Молоду матір було врятовано завдяки хлорофілліпту. В інститут приїздив батько врятованої. Він щиро подякував кандидату медичних наук В. Л. Надтоці, що створила цілющий препарат. Цей препарат надзвичайно ефективний проти багатьох мікроорганізмів, особливо стафілококів, які стали нечутливими до існуючих антибіотиків внаслідок їх широкого застосування.

Хлорофілліпт уже дозволений для серійного виробництва і багатьом людям зберіг здоров’я".

Підпис - Ю. Ромашко, вчений секретар науково-дослідного інституту мікробіології, вакцин і сироваток імені Мечнікова

Читайте також: Ковзани на коліщатах: як харків’яни оскандалились на всю країну