За що агітував трамвай на вулицях Харкова

14.09.2019 13:00 Хронограф
Колаж Бріани Янковської Колаж Бріани Янковської

Незвичний трамвай курсував вулицями міста 50 років тому. Про новації ХТТУ зразка 1969 року йшлося на шпальтах нашої газети у номері 180 від 12 вересня.

Їде містом агіттрамвай

На пожвавленій магістралі міста, яка з’єднує Центральний парк культури і відпочинку імені Горького з Південним вокзалом, з’явився блакитний експрес. Він пройшов вулицями Дзержинського, Пушкінською, Свердлова. Це – агіттрамвай маршруту № 11, оформлений наочною агітацією по безпеці руху. На зовнішній стороні вагона намальовано світлофор з трьома кольорами: червоним, жовтим, зеленим. Біля вхідних дверей крупними літерами написано, як обходити транспорт, і дається ряд інших порад пішоходам. На трамваї встановлено потужний гучномовець, і водій Г. П. Балан з його допомогою знайомить пішоходів з правилами безпеки руху.

Ганна Павлівна нагадує також пасажирам про пам’ятні місця, якими пишаються харків’яни, розповідає, чому саме так називається зупинка. Водій знайомить пасажирів із закладами, інститутами, театрами, розташованими на тій чи іншій вулиці. Цікаву розповідь її пасажири слухають із задоволенням.

Агіттрамвай, який з’явився на вулицях Харкова, одразу став популярним.

І. Гітік

Читайте також: Де в Харківській області вирощували куузику