Зміївська ДРЕС: подарунок під ялинку потужністю в п`ять Дніпрогесів

26.12.2019 10:30 Хронограф
Фото з архіву "СК" Фото з архіву "СК"

В останні дні року, що минав, наша газета 50 років тому (втім, як і сьогодні) підбивала підсумки цього року і розповідала про передноворічні сюрпризи, які чекали харків’ян і жителів області. Одним з головних подарунків «під ялинку» стало, безумовно, завершення робіт на Зміївській ДРЕС.

"Соціалістична Харківщина" № 251 від 21 грудня 1969 року в матеріалі "Плюс п’ять Дніпрогесів" повідомляла:

"Останній блок Зміївської ДРЕС вступає в експлуатацію. 500 тисяч кіловатів. У ті дні, коли споруджувався Дніпрогес, ця цифра здавалася фантастичною. А сьогодні одна наша Зміївська Комсомольська ДРЕС вироблятиме 2 мільйони 400 тисяч кіловатів електроенергії. Майже п’ять Дніпрогесів! На ДРЕС закінчено монтажні роботи, ведуться пускові операції на останньому, десятому, блоці станції.

Чудовий подарунок підготували до Дня енергетика трудівники трестів «Донбасенергобуд» та «Теплоенергомонтаж», всі, хто за рекордно короткий строк поблизу Дінця споруджував одну з найкрупніших у світі теплових електростанцій".

Читайте також: Ювілей першого та єдиного: 25 грудня виповнилось 50 років Центральному державному науково-технічному архіву України