3 корисні функції духовки, які майже ніхто не використовує

25.08.2020 12:01 Корисно
Сучасна та якісна плита — невід’ємна частина кожної кухні. Це сьогоденне втілення домашнього вогнища, символічне серце будь-якого дому. Магазини пропонують величезне розмаїття плит. Щоб швидко зорієнтуватись і вибрати саме те, що необхідно, варто знати лише кілька основних різновидів цього кухонного помічника.

За використанням ресурсу плити бувають газовими та електричними. Тут логіка вибору максимально проста: якщо ви мешкаєте в газифікованому будинку, вибирайте газову плиту. Звичайно, можна зупинити вибір і на електричній моделі, але доведеться сплатити великі рахунки за електроенергію. Зазвичай газу не буває у будинках, вищих за 9 поверхів. Тому мешканці висоток змушені користуватися лише електричними плитами. Великий вибір газових та електричних плит зі зручними умовами оплати та доставки шукайте тут: https://auchan.ua/plity/.

За конструкцією розрізняють: окремі цільні, вбудовані з незалежною духовкою, вбудовані з залежною духовкою. Перший варіант — найбільш економний та бюджетний. Пасує для кухонних гарнітурів, які складаються з окремих модулів. Вбудована техніка більш зручна у використанні та ергономічна. У будь-якому разі — вибір за вами!

Функції, які варто використовувати

1. Конвекція. Є майже у кожній духовій шафі, але нею користуються доволі рідко. А між іншим, конвекція допоможе створити смачну та пухку випічку. Радимо поєднувати режим із верхнім або нижнім нагріванням — тоді тісто ідеально пропечеться та підніметься. Річ у тім, що потоки повітря перемішуються, і в духовій шафі не залишається неохоплених зон, підтримується рівномірна температура. Більш гаряче повітря піднімається вгору, але водночас змішується з менш прогрітим. Завдяки такому ефекту можна готувати на будь-якому рівні — і верхньому, і нижньому, і не боятися, що щось пригорить або не пропечеться. Використовуйте конвекцію, щоб не змішувалися запахи різних страв: можна одночасно готувати м’ясо та пироги, і результат перевершить сподівання!
2. Режим низьких температур. Більшість домогосподарок ігнорують ці можливості, а дарма! Так можна замінити декілька одиниць дрібної кухонної техніки. Приміром, йогуртницю. На 40 градусах можна готувати страви, що потребують ферментації (вистоювання тіста, приготування квасу, йогуртів, кисляку з домашнього молока). 50–60 градусів — для сушки помідорів, яблук, зелені, грибів. Паралельно радимо вмикати конвекцію. 80 градусів — це ідеальний режим для готування томленого м’яса, яке вирізняється особливою ніжністю.
3. Окрема тема — функції, які полегшують найнеприємніший процес — миття духовки. Найпростіша, але слушна на всі часи порада: якомога уважніше прочитайте інструкцію з використання вашого головного кухонного приладу. Ви можете з подивом дізнатися, що плита оснащена технологією гідролізу — очищення парою. Крім того, практично у всіх сучасних плитах і духовках внутрішнє скло легко виймається. Його можна ретельно вимити вручну або в посудомийній машині — воно до цього пристосоване.

Використовуйте всі функції своєї нової плити, і вона вам віддячить смачними стравами та кулінарними відкриттями.