Як прописатися у квартирі, що куплена в іпотеку – коментар юриста

24.04.2021 15:00 Корисно
Адвокат Роман Чумак розповідає, як діяти у ситуації, коли вам потрібно зареєструвати місце проживання в квартирі, придбаній в іпотеку, але оригінали документів купівлі-продажу залишилися в банку до повної виплати вашого боргу.

За словами Романа Чумака, особа (іпотекодавець), яка бажає зареєструвати своє або членів своєї сім’ї місце проживання в іпотечному житлі, є її власником та користувачем. І обмежується тільки у праві розпорядження цим житлом на користь третіх осіб до виконання зобов’язань за кредитним договором.

– Станом на сьогодні для реєстрації місця проживання особи, у разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань, додатково подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника, – розповів Роман Чумак. – Тобто тепер, щоб особі, яка брала кредит у банку, виконання зобов’язань за яким забезпечено іпотекою (іпотекодавцю), зареєструвати своє місце проживання або місце проживання членів своєї сім’ї в іпотечному житлі, необхідна згода банку.

Читайте також: За стінкою – гучний ремонт: коли сусіди мають право шуміти

Окрім того, за словами адвоката, якщо оригінал правовстановлюючого документа на житло (наприклад, договору купівлі-продажу квартири) залишився у банку, то реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються для реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників).

– Таким чином, для реєстрації місця проживання в житлі, що перебуває в іпотеці, необхідно отримати згоду іпотекодержателя та, у разі відсутності на руках оригіналу правовстановлюючого документа, згоду власника житла і членів його сім’ї, – пояснив Роман Чумак. – Якщо ж «прописується» сам власник іпотечного житла, у такому випадку йому необхідно надати оригінал договору іпотеки та «свіжу» інформаційну довідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Автор: Олександр Гречаний