Як зменшити тепловтрати будинку до 50 %: 5 ефективних способів

Promo
27.09.2021 12:35 Корисно

Вартість теплоносіїв постійно збільшується. А водночас зростають і рахунки за опалення. Ознайомтеся з 5 простими, але ефективними способами знизити тепловтрати до 50 % і зменшити витрати на комунальні платежі.

1. Тепловідбивний екран

Установіть біля радіаторів опалення фольгований екран. Він забезпечить відбиття теплової енергії, спрямовуючи її у внутрішній простір житлового приміщення. Без цього найпростішого доповнення частина тепла витрачається на обігрів стіни.

2. Утеплення вікон і дверей

З настанням холодів візьміть за правило – щільно закривати вікна та двері. Навіть за наявності невеликих щілин витрата тепла збільшується, а забезпечити в приміщенні комфортний температурний режим не вдається. Оцініть якість герметизації віконних рам і дверей. Установіть по периметру прогумовані ущільнювачі, заклейте щілини. Якщо в будинку встановлені дерев’яні вікна, загерметизуйте місця з’єднання рами зі склом. Відмінним розв’язанням такої проблеми є установка якісних енергозберігаючих склопакетів. На них нанесено спеціальне напилення, яке в літній період захищає від спеки, а в зимовий – зберігає тепло.

3. Провітрювання

Для забезпечення комфортного мікроклімату лікарі настійно рекомендують провітрювати приміщення. Свіже повітря корисне для підтримки міцного здоров’я і доброго самопочуття. Щоб виконати такі рекомендації і не допустити збільшення тепловтрат, відкривайте вікна на 15 хвилин кілька разів на день. Такий режим ефективніший, ніж провітрювання кімнати один раз на добу протягом однієї години.

4. Усуньте затінення вікон

Якщо влітку ви затінили вікна, щоб урятуватися від нестерпної спеки, під час підготовки до зими видаліть захисну плівку. Вона перешкоджає проникненню 95 % сонячного світла, що сприяє підвищенню температури повітря всередині приміщення. Недарма, коли споруджують теплиці, використовують скляні поверхні.

5. Утеплення стін і підлоги

Забезпечити повне утеплення будинку не завжди вдається. До того ж такі роботи супроводжуються значними капітальними вкладеннями. Спочатку визначте кімнати в будинку, в яких спостерігаються підвищені втрати теплової енергії. Встановити це можна за допомогою спеціального пристрою – тепловізора.

Якщо в стінах виявили щілини, закрийте їх поліуретановим герметиком. Цей матеріал володіє гнучкістю, стійкістю до температурних перепадів. Він не відшаровується, тому прослужить довго. Додатково утепліть стіни за допомогою ДВП, мінеральної вати, пінополіуретану або екструдованого пінополістиролу.

Тепле повітря завжди піднімається і концентрується вгорі. Щоб розігнати його по всій кімнаті, використовуйте вентилятор, закріплений під стелею. Мінімізуйте тепловтрати, використовуючи покриття для підлоги, або здійсніть монтаж теплої підлоги.