Біль у спині — як допомогти хворому хребту

Promo
22.08.2019 12:06 Корисно
Фото: ivona.bigmir.net Фото: ivona.bigmir.net

Медична статистика стверджує, що від болю в хребті страждає майже половина дорослого населення Землі. Хребет у буквальному сенсі стрижень, на якому тримається все тіло людини, він постійно несе на собі колосальне навантаження. І не дивно, що з часом у хребті можуть відбуватися дистрофічні зміни.

У пацієнтів, які страждають від болю у спині, часто виявляються дегенеративно-деструктивні зміни у хрящах міжхребцевих дисків. Річ у тому, що значна частина патологій хребта може бути викликана остеохондрозом. Саме остеохондроз часто призводить до прогресування таких порушень, як міжхребетні грижі, протрузія дисків, люмбоішіалгія, дискогенна мієлопатія або здавлення спинного мозку тощо.

Пацієнти скаржаться на постійні болі у спині, у кінцівках, у ділянці тазу, оніміння пальців рук і ніг. Остеохондроз шийного відділу хребта проявляється головними болями, слабкістю м’язів кистей рук, запамороченнями. При ураженні грудного відділу може з’явитися біль в ділянці серця, що віддає в лопатку, особливо після навантаження або підйому важких речей.

Міжхребетні грижі, якщо їх не лікувати, призводять до обмеження м’язової сили, паралічів і порушень у роботі органів малого тазу. Людина навіть може стати інвалідом. Тому якщо з’являються болі у хребті, оніміння і поколювання в кінцівках, зверніться до досвідчених фахівців. Міжхребетні грижі, як і інші захворювання хребта, на ранніх стадіях легше піддаються лікуванню терапевтичними методами або за допомогою малоінвазивних лапароскопічних операцій.

Сьогодні грижі міжпозвонкових дисків успішно лікують за допомогою ефективного методу лазерної вапоризації, яка проводиться пункційно, без розрізу. Під рентгенологічним контролем у міжхребцевий диск вводиться голка, через яку проводиться тонкий лазерний світловод. Лазер нагріває тканини диска, що приводить до випарювання його вмісту і зменшення його в об’ємі. Пацієнти часто відзначають зменшення болю відразу після операції або на наступний день. Перебування у стаціонарі потребується не більше ніж на два дні, а до звичного способу життя людина може повернутися вже через 3–5 днів.

Тож те, що потрібно хворому хребту – ваша увага та допомога професіоналів.

 Читайте також: Що робити, аби не проґавити рак молочної залози