Де легше знайти роботу: в мегаполісі чи невеликому населеному пункті?

28.12.2021 13:00 Корисно
Великі міста приваблюють своєю інфраструктурою і розвиненим сполученням. Багато хто переїжджає в столицю та обласні центри відразу після університетів за перспективами кар'єрного зростання.

Чи так це актуально для всіх? Якщо вас цікавить робота Харків, Київ, Одеса можуть запропонувати багато вакансій. Але варто розпізнавати ризики, які стоять за подібним рішенням і знати, як підібрати напрямок, який влаштує саме вас.

Чим приваблюють великі міста?

В першу чергу, перспективами, якщо для вас в пріоритеті:

  • безліч зв'язків;
  • робота безпосередньо з великими компаніями;
  • підтримка певного темпу розвитку;
  • постійне навчання і контакт з коучами і менторами.

Постійний рух — так можна охарактеризувати роботу у великому місті. Ви регулярно спілкуєтеся з різними людьми, тому можете автоматично аналізувати, чого можна домогтися.

Додатково, у великих містах більше різних компаній в будь-яких нішах. Легко вибирати між декількома або переводитися в суміжні фірми, у міру кар'єрного зростання. У невеликих містах подібний підхід не зовсім можливий.

Наскільки простіше знайти роботу в невеликих містах?

Більш дрібні міста славляться тим, що «вирощують» кадри для всієї країни. Єдина особливість, з якою доведеться зіткнутися в процесі, — обмежена кількість пропозицій для певної вакансії. Це пояснюється меншою кількістю компаній, що працюють в певному напрямку.

При цьому в невеликому місті менш вимогливі роботодавці, для них в пріоритеті навчити потенційного працівника «під себе», щоб він розвивався в конкретній сфері. Тому вони з легкістю наймають студентів, мам після декрету і людей без досвіду. Правило актуально для будь-якої офлайнової діяльності.

Але якщо ви вирішуєте працювати онлайн, ви легко зможете знайти вакансію з будь-якого міста. Досить забезпечити тільки стабільний телефонний зв'язок та інтернет-підключення. А підібрати оптимальну вакансію ви завжди зможете за допомогою сервісу OLX Робота.