Фарба для дерева та розчинник: особливості та цільове призначення

Promo
13.12.2021 16:18 Корисно
Виробники пропонують спеціальні фарби для фарбування дерева та металу, як в приміщеннях, так й на вулиці. Вони відрізняються від звичайних компонентним складом, виконують дві функції: захисну та декоративну. Після нанесення виріб набуває естетично привабливого вигляду та надійно захищений від корозії та утворення іржі.

Особливості та властивості фарб для дерева

Лакофарбова продукція, в тому числі й фарба для дерева, представлена в широкому асортименті, що дозволяє легко зробити вибір, враховуючи умови експлуатації. Крім масляних, алкідних, акрилових, буває спеціальна модифікована емаль.

Вона призначена для фарбування дерев'яної підлоги та надає покриттю міцності, довговічності та захищає від пошкоджень. До основних експлуатаційних властивостей фарб для дерева відносять таке:

  • надійний захист від вологи;
  • міцність;
  • збільшення терміну експлуатації декоративного покриття;
  • стійкість до температурних перепадів та механічних пошкоджень;
  • захисту від грибка, цвілі, шкідливих комах;
  • чудові декоративні характеристики.

Ця фарба користується попитом та широко застосовується для фарбування меблів, вікон та дверей, альтанок та лавок, парканів та інших дерев'яних конструкцій.

При виборі фарби рекомендується звернути увагу на бренд, вартість, відтінок, покривну здатність, цільове призначення та компонентний склад. Найкраще купувати продукцію від надійного виробника, який гарантує якість.

Крім фарб для дерева, є спеціальні емалі для металу. Вони представлені в широкому асортименті та в залежності від складу поділяються на масляні, алкідні, акрилові водоемульсійні, а також поверхневі та ґрунтувальні.

Масляні складаються з рослинних олій, смол синтетичного походження, пігментів та інших добавок. Вони коштують дешево та характеризуються вологостійкістю. Алкідні забезпечують захист металевих поверхонь від появи іржі.

Водоемульсійні на основі акрилу коштують дорожче за попередні два, але при цьому вони відрізняються кращою адгезією та подовжують експлуатаційний термін покриття. Поверхневі емалі універсальні, тому підходять для виконання, як зовнішніх, так й внутрішніх робіт.

Цільове призначення розчинників

Для дерева та металу, крім поверхневих та спеціальних емалей, використовується розчинник та ґрунтовка. Розчинники є незамінним матеріалом під час роботи з різною лакофарбовою продукцією.

Він застосовується в побуті та промисловості, дозволяє довести фарбу до потрібної консистенції та ступеня в'язкості. При виборі необхідно враховувати тип фарби та підбирати відповідний розчинник.

Вони використовуються не тільки для розведення фарб, але й для очищення робочих поверхонь та інструментів від залишків. Для зберігання слід вибирати герметичну тару та темне місце, далеко від сонячних та ультрафіолетових променів.