Кращий матеріал для покрівлі: як зробити правильний вибір

11.12.2020 16:07 Корисно
Від правильності вибору матеріалу для покрівлі буде залежати багато чого: комфорт проживання і термін служби настилу на кроквах. У забудовника є два варіанти: заощадити і виконати через кілька років реновацію або вкласти кошти і не думати про заміну покрівлі десятки років.

Викласти стіни будинку вважається 45 % готовності будівельного об’єкта. Після цього йде монтаж даху. Від правильності вибору матеріалу для покрівлі буде залежати багато чого: комфорт проживання і термін служби настилу на кроквах. У забудовника є два варіанти: заощадити і виконати через кілька років реновацію або вкласти кошти і не думати про заміну покрівлі десятки років.

Фахівці рекомендують укладати на дах натуральну черепицю. Матеріал не тільки створює неповторний екстер’єр, а й забезпечує комфорт проживання в будинку. У дощову погоду не чути шуму від крапель, які попадають на дах. Черепиця добре утримує тепло, ізолює вологу ззовні і не дає повітрю в будинку перегріватися спекотним літом. Це дає можливість без особливих зусиль створити комфортний мікроклімат у приміщенні за будь-яких погодних умов.

Особливості керамічної черепиці

Виробляти і використовувати матеріал почали в Європі, але перші фрагменти знайдені в Китаї, виготовлені вони були ще до нашої ери. Для замішування розчину, з якого компонували черепицю, застосовували глину. Пізніше навчилися робити суміші з піску та цементу або вапна. Керамічна черепиця вважається найбільш міцною і довговічною.

Сьогодні технологія її виробництва практично не змінилася, проте приділяється багато уваги якості виробів:

• формування заокругленого краю для кращого стоку води;
• забезпечення хорошої фіксації замка, щоб запобігти потраплянню вологи;
• надійне скріплення елементів між собою з метою створення міцної поверхні;
• утворення ребер жорсткості, щоб уникнути появи деформацій.
Покупець отримує надійний матеріал для покриття покрівлі, термін служби якого становить 50–100 років.

Очевидні переваги

Керамічну черепицю застосовують уже давно. У країнах Європи це був найпопулярніший матеріал, який став достойною заміною інших видів покрівлі, використовуваної раніше. Сьогодні і у нас вона набуває популярності. Особливо виграшний вигляд вона має на дахах приватних будинків.

Керамічну черепицю вибирають завдяки її винятковим властивостям:

• вогнестійкість;
• звукоізоляція;
• водонепроникність;
• стійкість до ультрафіолетового випромінювання;
• міцність;
• низька теплопровідність;
• екологічність.

На ринку цей матеріал представлений у різних формах і кольорах. Це дає можливість оформити покрівлю так, щоб вона створювала неповторний екстер’єр, надаючи характерний архітектурний вигляд забудові.

Багато хто не наважується вибрати цей матеріал для оздоблення даху через велику вагу. Якщо говорити про конструкцію покрівлі, то її підсилювати не потрібно. Зменшиться лише величина кроку під час монтажу планок контробрешітки. Укладати керамічну черепицю можна, навіть якщо мансардний поверх використовується як житлова площа. В цьому разі потрібно лише правильно підібрати матеріали для утеплення даху та паро-, гідроізоляції.

Читайте також: Насос або мотопомпа: як зробити правильний вибір