Як не помилитися і вибрати правильний пуховик

22.12.2017 20:00 Корисно
Фото: Health-ua.org Фото: Health-ua.org
У куртках, об’ємних пальтах (які всі поспіль називають пуховиками) — найрізноманітніші наповнювачі. Чим вони відрізняються та які найкращі?

Пух і пір’я

Логічно припустити, що у справжніх пуховиках мають бути натуральні пташині пух і пір’я. Відразу скажемо, що за одягом з таким наповнювачем слід вирушати не на ринок, а у магазин з продукцією відомих виробників. Інакше ніхто нічого не гарантує, а то ще й можна залишитися обдуреним. Річ у тому, що на спеціалізованих фабриках натуральний наповнювач проходить цикл обробки, в якому до двох десятків операцій з очищення, обробки та контролю якості. Чи може собі таке дозволити якийсь «підпільний» цех, що постачає продукцію на ринок?

 

До того ж, у магазині можна переглянути сертифікат на наповнювач і впевнитися, що він відповідає вимогам і вашим очікуванням. Щоб не впадати в оману, треба знати, що стовідсотково пуховий наповнювач буває рідко. Зазвичай це 70/80/90 відсотків пуху й, відповідно, 30/20/10 відсотків пір’я. Зрозуміло, що останній варіант (90 пуху, 10 пір’я) більш бажаний.

Пух у виробах може використовуватися гагачий, гусячий, лебединий, качиний (саме в такій послідовності — за переважністю матеріалу). Та всі ці види пуху легкі, м’які, теплі та «живучі» — річ з ними може служити до десяти років. Ціна також відповідна, тобто висока.

 

Штучні наповнювачі

Поширені (та, чого там приховувати, й більш доступні) штучні синтетичні наповнювачі. Найвідоміший з них — синтепон, що складається з поліефірних волокон. Він має найнижчі з усіх показники теплозберігання. Розглянемо й деякі інші матеріали.

Штучний лебединий пух — надзвичайно легкий і м’який, виготовляється з новітнього мікроволокна. Він гіпоалергенний і довговічний, не «збивається», легко переться, не втрачаючи своїх властивостей.

Холофайбер (також поліфайбер, файберскін, файбертек) — це утеплювачі, в яких волокна мають форму кульок або пружинок. Ними часто наповнюють також подушки, м’які іграшки. Усі названі матеріали добре тримають форму виробу й утримують тепло.

Синтепух складається з найдрібніших волокон-завитків поліестеру, в яких багато повітря-теплоізолятора. Кожний завиток оброблено силіконом. Цей матеріал не всотує вологу, тому одяг з ним не промокає й чудово тримає тепло.

Це найпоширеніші наповнювачі. Останнім часом з’явилася низка нових — тинсулейт, ізософт, вальтерм, прималофт... Варто сказати, що кожний виробник вважає за потрібне заявляти про нові винайдені ним матеріали (і реєструвати їх), просто тасуючи в різних частках утеплювачі та мембрани. Насправді ці «нові» матеріали за своїми властивостями не набагато відрізняються від уже відомих нам.

Які матеріали використовувались як наповнювач, можна дізнатися за биркою на одягу. Та якщо там стоїть «поліестер» — це «ні про що», адже він є складовою будь-якого синтетичного утеплювача.

 

А от як називається матеріал конкретного виробу, має розповісти сертифікат, інструкція від виробника або, на крайній випадок, продавець у магазині. До речі, про солідність виробника можна зробити висновок за наявністю міні-книжечки — інструкції, де детально все розписано — матеріали, якість, догляд тощо.

Автор: Тамара Кіч