Опіки від часнику та перцю — як допомогти шкірі

02.07.2019 09:19 Корисно
Фото: bitbat.ru Фото: bitbat.ru

Усі мі добре знаємо, що з агресивними речовинами слід працювати обережно. Якщо казати по-людськи: господиням, що займаються заготовками, часник і перець слід чистити-різати-переробляти в рукавичках.

Але завжди щось нам стає на заваді — кожній господині щось своє. І тоді доводиться усувати наслідки хімічного опіку (так-так, усе дуже серйозно). Та є шанс, що не доведеться звертатися до лікаря по медикаментозну допомогу, якщо відразу після того, як пальці «запалають» і шкіра перетвориться на суцільну надчутливу болячку, вдатися до народних засобів.

Перше, що треба зробити — підставити обпечені прянощами руки під холодну воду і тримати їх так не менш ніж 15 хвилин. Потім рекомендують ще потримати руки в холодній воді, можна навіть з льодом. Скільки — поради різні. Найбільш радикальна — до 8 годин. Але будемо реалістами: як тільки шкіра придбає нормальний колір і зникне біль, водні процедури можна припиняти.

Далі місце опіку слід густо посипати содою або кухонною сіллю. Допоможе й мило: потрібно добре намилити чисту вологу тканину і прикласти її на місце опіку.

Як не дивно, але спрацює і подібне проти подібного — часник. Потрібно розтерти 2 зубчики часнику, залити 1 л води і добре перемішати. В отриманій рідині намочити тканину і прикласти до ушкодженого місця. Цей компрес тримати 10–15 хвилин.

Або такий засіб: очистити і протерти крізь дрібне сито 2 головки часнику і змішати масу зі 100 мл оливкової олії. Отриману суміш вилити в посуд з антипригарним покриттям і варити, постійно помішуючи, на слабкому вогні 30 хвилин. Кашку, яка вийшла, процідити через марлю, яку ще й добре віджати. Додати 50 мл води,  просочити серветку отриманою рідиною і прикласти її до ушкодженої ділянки шкіри на 10 хвилин.

Також опікову поверхню можна змастити легким оцтовим розчином, лимонним соком, молоком або простим кефіром.

Для тимчасового зменшення відчуття болю і чутливості подразнення шкіри можна на кілька хвилин опустити руки в міцний алкогольний напій.

Рис, хліб і картопля також полегшать ситуацію, якщо прикласти їх до місця, яке почервоніло.

І наостанок: хімічний опік від часнику й перцю, попри його буденність, може бути дуже небезпечним. Тож  якщо ви відчуваєте загальний дискомфорт, а обпечені ділянки шкіри залишаються запаленими, а надто якщо з’явилися пухирі — слід негайно звернутися по допомогу до лікаря, адже береженого й Бог береже.