Підпалив – заплати: скільки коштує багаття із сухої трави

17.10.2020 16:57 Корисно
Фото: ru.diez.md Фото: ru.diez.md

Сусід прибрав суху траву та листя і розпалив багаття, а до ваших слів щодо сезону пожеж і не думає прислухатися? На нього можна знайти управу.

За відсутності дощів більш ніж місяць у лісах зараз дуже сухо, тому загроза пожежі дуже велика. А далі вогонь перекидається на житлові будинки. Проте, мало хто знає, що за підпал трави загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність.

Як пояснила головна фахівчиня Сєверодонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марина Литовка, згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, випалювання листя або будь-якої іншої рослинності на сільськогосподарських землях, у парках та інших зелених насаджень і газонів у населених пунктах без дотримання порядку охорони навколишнього середовища тягнуть за собою накладення штрафу від 3060 грн до 6120 грн.  За підпал трави заповідної території штрафи зростають удвічі. Також порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу від 1530 грн до 4590 грн. Якщо внаслідок підпалу сталося знищення або пошкодження лісу на значній площі, накладається штраф від 4590 грн до 15 300 грн.

«Кримінальна відповідальність може бути у випадку, якщо внаслідок підпалу відбулося знищення або пошкодження чужого майна, що спричинило тяжкі тілесні ушкодження або загибель людей. Це карається виправними роботами на строк до 2 років, обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років, – наголосила юристка. – Отже, якщо ви побачили людину, яка палить сухе листя або траву, спробуйте переконати її в тому, що спалювання сухих рослин шкодить людям та довкіллю, нагадайте про відповідальність, яка наступає внаслідок підпалу, якщо ж переконання не працюють – викликайте  поліцію».

Читайте також: Послуги ЖКГ: коли можна не платити