Прочистка каналізації: місія виконана

Promo
26.08.2022 13:15 Корисно

Чи є неминучим засмічення труб у домі, де ви живете, – будь то приватний будинок чи багатоквартирна будівля? Відповідь – так. Тому і наступний крок, тобто прочистка каналізації теж неминуча.

Навіть якщо ви і добре дбаєте про свої труби, то  їх засмічення – лише питання часу: жир та забруднення  все одно  відкладаються на стінках труб. А сусідів, які то ремонт затіяли і неправильно змонтували каналізацію, то ганчірку разом з брудною водою в унітаз викинули, ніхто не відміняв. Тобто хоча б декілька разів у житті з водою, яка не хоче зливатися в трубу, стикався кожен. Бувають випадки, коли засмічення каналізації ставало справжнім стихійним лихом не для господарів унітаза або раковини, а для людей, які живуть поверхами нижче. 

І тут варіантів небагато: або справлятися з прочищенням каналізації самим, або звертатися до професіоналів –  наприклад,  до компанії «Труболюб». Про умови та види послуг «Труболюба» щодо прочищення каналізації можна дізнатися на сайті  https://trubolub.com.ua/uk/lviv/ .

Коли звертатися до професіоналів

Здавалося б, що тут складного: взяти до рук вантус або добряче пошурувати тросиком – і вода піде назавжди. Але, якщо б усе було так просто,  компанія «Труболюб», не проіснувала б на ринку 12 років. 

Головний ризик:  ви невірно підберете  спосіб чищення - адже він повинен відповідати саме  вашій проблемі. В цьому випадку ви можете завдати своїм трубам  більше шкоди, ніж користі.  Саме тому процедуру чищення каналізаційних труб навіть у власному будинку або квартирі все ж таки краще надати  фахівцям цієї справи. А про прочистку загальних стояків або труб у підвалах багатоквартирних будинків або поміж каналізаційними колодязями – годі й казати, там на прочищенні каналізації  повинні працювати тільки професіонали.   
  

Способи прочищення каналізації

Чи знаєте ви, скільки  способів прочистки каналізації існують? А в яких саме умовах застосовується кожен з них? 

1.  Механічна прочистка. Вона може бути ефективною для труб, які мають діаметр від 20 до 600 мм, але є умова: довжина труб повинна бути невелика.   Цей спосіб застосовується, коли треба видалити ганчірки, гілки, камені або залишки будівельних матеріалів.   Але це – жорстка артилерія, сталевим тросом  можна пошкодити керамічну або пластикову трубу.

2. Гідродинамічна прочистка. Її прийнято вважати найдоступнішою та найвигіднішою . Суть процедури проста: промиваємо трубу водоє під тиском (допускається  тиск 150–300 атмосфер). Труба при цьому може бути діаметром 50 мм і більше.  Але якісне прочищення тут буде залежати від форм  насадок: вони  застосовуються та підбираються відповідно до розміру проблеми і діаметра труби, а це знову ж таки краще врахує професіонал.  

3. Хімічна прочистка. Цей спосіб актуальний і для очищення, і для профілактики, адже підтримка труб у гарному стані  - це запорука того, зо до інших методів ви будете вдаватися лише іноді. До того ж, використаня "хімії" для очищення каналізації дозволяє провести водночас її дезинфекцію. Хімчні засоби  дозволяють  розм'якшити та потім розчинити органічні відкладення та солі.  Але від великих проблем цей спосіб не врятує.  

 4. Термічна прочистка. Цим способом ви можете швидко  позбавитись від старих та затверділих жирових відкладень в трубах.  Він  поєднує гідродинамічу прочистку, тобто струмень води під тиском, але ця вода подається   гарячою (t  95 градусів). Якщо необхідно, використовують також  хімічні реагенти для одночасної дезінфекції. 

Автор: Інна Можейко