«Рідкий компост» — визріває швидко і діє ефективно

06.07.2018 12:09 Корисно
nasotke.ru nasotke.ru
Компост — чудове добриво, яке має низку переваг. І один недолік — «зріє» він довго. Але можна отримати засіб, що не поступається класичному компосту, за два тижні. Ділимося його рецептом.

Металеву бочку на 200 л слід установити на сонячному місці. Заповнити її на 80 % листям, травою, бадиллям та іншими відходами «городнього виробництва», бажано — попередньо подрібненими. Залити водою, яка нагрілася на сонці, додаючи в кожне відро 50 г сечовини. Накрити бочку, щоб не налітала мошка., не випаровувалася рідина й не поширювався сморід, що виникне під час бродіння. Залежно від температури повітря цей процес триватиме 10–15 днів. Готовий «компост» – брудно-зелена рідина із запахом фекалій.

Фото: nasotke.ru

Під час бродіння вміст бочки слід періодично перемішувати, потроху додаючи і зелень, і воду. За кілька днів до використання «компосту» можна додати в бочку 500 г суперфосфату.

Щоб підживити ягідні, овочеві рослин і квіти, слід зробити розчин: на 1 частину рідини з бочки — 2 частини води. Перед його застосуванням попередньо полити грядки водою, і вже потім — компостним розчином із розрахунку 1 відро на 1,5 м2.

Також можна використати «рідкий компост» і для підживлення дерев і кущів. Слід відступити 0,5 м від куща і 1,5–2 м від стовбура дерева і вирити рівчак на штик лопати. У нього укласти гущу з бочки шаром 10 см, залити рідиною (1 відро на 2–3 м). Далі рівчак рясно залити водою і засипати землею після того, як вода вбереться у ґрунт. Зверху ще насипати валик землі (з урахуванням осідання).

Бочку, що спорожніла, знову «зарядити» для наступної порції «компосту». Практика показує, що для ділянки «шість соток» потрібні дві такі бочки.