Робимо поличку нашвидкуруч з нічого

19.01.2018 10:02 Корисно
Зоя Голіусова Зоя Голіусова

Коли виникає потреба в додаткових поставцях — у гаражі, сараї, коморі або на дачі — можна зробити полицю з дошки і відрізку мотузки.

Спочатку вибираємо матеріал для самої полиці. Це може бути класична дошка. А може й щось інше: будь-яка деревна поверхня, смуга пластику або залишки меблів — дивана, ліжка тощо. Вибір залежить від того, яка і для чого потрібна полиця.

Як визначилися з основною поверхнею, вибираємо з чого робити підвіс. Найпростіше — міцна мотузка. Можна також взяти дріт — в ізоляції чи без неї. Далі починається власне виготовлення нашої меблі.

З усього різноманіття варіантів візьмемо найпростіший — полиця з дошки, підвішена на мотузці. Беремо дошку, обмотуємо її шістьма витками мотузки (звичайно ж, впоперек). Відрізуємо намотане й розрізуємо навпіл. Це в нас заготовки для кріплення. З’єднуємо кінці відрізку вузлом — хто який краще знає і вміє. Якщо хтось вигадає інший спосіб, можна скористатися будь-яким, тільки щоб з’єднання було міцним. Так само вчиняємо з другим відрізком, добиваючись, щоб обидві заготовки мали однаковий розмір.

Забиваємо в стінку два цвяхи, щоб підвісити на них майбутню полицю. Якщо матеріал стінки не дозволяє забити гвіздок, використовуємо інші відповідні варіанти: шурупи, дюбелі, костилі тощо. Відстань між двома точками кріплення має бути трохи меншою за довжину дошки. Підвішуємо мотузки, в нижню частину вкладаємо дошку так, щоб вона лежала горизонтально. Власно кажучи, полиця готова.

Але є нюанс, який дозволить їй не ялозити в петлі, триматися без нахилу і впритул до стінки. Перш ніж вставляти дошку в петлі, слід надрізати краї дошки там, де її триматимуть петлі мотузки. Розмір канавки має бути таким, щоб мотузка входила в неї повністю (глибина), але щільно (ширина).

 Фото: Зоя Голіусова

 

Якщо для петель брати жорсткий дріт, його потрібно буде відразу зігнути прямокутним трикутником, катети якого дорівнюватимуть ширині дошки і висоті підвісів, а гіпотенуза — відповідно як вийде. З’єднувати кінці можна будь-яким зручним способом, єдина вимога така ж, як і до мотузкової петлі, — міцність. Усе інше робити так само.

 Фото: Зоя Голіусова

Єдиний суттєвий недолік нових меблів — те, що вони не прикриті. Якщо використовувати такі полиці в господарчих приміщення, це не відіграє суттєвої ролі. А от якщо передню планку ліжка використали для книжкової полиці над кріслом, «книжковий фонд» доведеться знепилювати доволі часто.

Фото: Зоя Голіусова

А може, це й на краще…