Робота на дому: де знайти і в чому переваги

Promo
07.10.2020 13:36 Корисно
Фото: home24.if.ua Фото: home24.if.ua

Під час пандемії COVID-19 пошук роботи з дому став особливо актуальним: чим менше людина контактує з іншими, тим менший шанс захворіти. Але навіть у разі збільшення попиту знайти таку роботу можна – тим паче зараз, коли фірми з огляду на кризу прагнуть мінімізувати витрати, зокрема на оренду, оплату комуналки і офісне обладнання. Головне – знати, де шукати.

Часи, коли треба було вишукувати в газетах оголошення під рубрикою «Потрібні», а потім довго і нудно телефонувати у відділ кадрів, давно минули. Існують сайти, які з одного боку збирають вакансії роботодавців, а з іншого – резюме здобувачів. Один з таких сайтів, де розміщено.   більше 10 тисяч різноманітних вакансій по всій Україні, у тому числі і по Харківській області - https://kharkov.grc.ua . Один з розділів сайта https://grc.ua/ пропонує 963 вакансії роботи з дому,  зокрема – 102 пропозиції по Харківській області. Менеджери з продажу, перекладачі з англійської мови, фахівці з обробки замовлень, логопед, репетитор – цей список можна продовжувати і продовжувати. Але, перш ніж прийняти рішення, варто зважити всі «за» і «проти», щоб зрозуміти, чи готові ви до роботи на дому.

Переваги

1. Не потрібно їздити на роботу. Це – економія грошей, часу і збереження здоров’я. І справа не тільки в COVID-19 – у транспорті можна легко підхопити ГРВІ.

2. Немає дрес-коду. Вдома можна працювати в тому одязі, в якому вам зручно. Щоправда, фахівці не рекомендують сідати за робочий стіл у піжамі, але й суворого офісного луку дотримуватися не потрібно. До того ж це економить час і гроші на одяг, а у жіночої половини – ще й на косметику.

3. Кухня поруч, а значить, є можливість більш раціонально і корисно харчуватися.

4. Для більшості – це ще й вільний графік, а значить, проблема і сов, і жайворонків легко розв’язується, адже тут головне – щоб робота була виконана.

5. Істотно розширюється коло роботодавців – можна працювати хоч на столицю, хоч на закордон, аби були знання іноземних мов і стійкий Інтернет.

Недоліки

Загалом мінуси роботи на дому – це продовження її плюсів.

1. Додаткові витрати на комуналку (світло та воду – в першу чергу).

2. Обладнання робочого місця – за ваш рахунок, як і ремонт техніки, в разі необхідності.

3. Брак спілкування. Людина – «тварина соціальна», і месенджери тут не врятують. Навіть більше, психологи з’ясували, що спілкування тільки в месенджерах створює додаткове навантаження на психіку і призводить до стану хронічного стресу.

4. У ледачої людини є шанс перестати турбуватися про свій зовнішній вигляд і опуститися.

5. Зниження результативності роботи. Не всі можуть правильно організувати свій робочий час, тим паче, що вдома багато чинників, які відволікають.

Підбиваючи підсумок, варто сказати – робота з дому – це передусім для дуже організованих людей, які в змозі раціонально розподілити свій час; до того ж вона краще дається інтровертам.
Але не залежно від місця роботи і посади, на яку ви претендуєте, потрібно знати, що для успішного працевлаштування вам знадобляться такі особисті якості, як працездатність; прагнення до найкращого результату; комунікабельність; неконфліктність; стресостійкість; уважність та здібність до навчання.