Що робити, якщо в саду та вдома багато павуків

10.08.2019 08:00 Корисно
фото eyeem.com фото eyeem.com

Павуки — звичні мешканці живої природи навколо нас. Багато з їх видів, які можна зустріти і в саду, і в будинку, нешкідливі для людини, навпаки, вони активно знищують інших комах — мух, мошок, комарів. Але якщо вони все частіше і частіше трапляються на очі — це набридає. Якими ж способами можна позбутися павуків?

Павуки в будинку...

Домашніх павуків можна умовно розділити на три види: це павук-сінокосець, або довгоніжка, з тонкими довгими ніжками розміром приблизно 5 см, павук-бродяга — він павутину не плете, але любить активно нападати на комах, і чорний або сірий домашній павук невеликого розміру — всього 1,5 см.

У будинок павуки зазвичай потрапляють через вікна, щілини в підлозі або спускаються через горище. Вони дуже люблять пилові, темні місця, а також місця, де багато вологи і, відповідно, їжі для них.

У житлових будинках, де постійно проводиться прибирання, павуків немає або ж вони всіляко ховаються від людей.

У підсобних приміщеннях вони почуваються вільніше, а от у порожніх комірках або сараях для них справжнє роздолля.

...і в саду

Павуки в саду — справжні помічники в боротьбі зі шкідниками саду та городу. Вони активно борються з листовійкою, попелицею, клопами та багатьма іншими комахами.

Є павуки, які не тільки селяться на деревах і кущах, а й живуть у землі — це тарантули. І хоча вважається, що тарантули більше поширені в південних областях, їх іноді можна зустріти і в нашому регіоні.

Вони риють нірки в саду або на городі, удень сидять у них, а вночі вартують комах зовні біля входу. Період активної життєдіяльності тарантулів — з ранньої весни до пізньої осені. На час зимівлі тарантул закриває вхід у нору, а у відлигу відкриває. Вийняти з нори павука можна за допомогою кульки з м’якої речовини на зразок жуйки, воску, теплої смоли або пластиліну. Але потрібно бути обережними — тарантул агресивний, часто, коли його виймають з нори, не намагається втекти, а стає у стійку та обороняється, може навіть підстрибнути на висоту більш ніж 10 см й укусити. Укус тарантула болючий і може викликати хворобливий, гарячковий стан, тому краще уникати контакту з ним.


фото anyfad.com

Як позбутися

Якщо хочеться зустрічатися з павуками якомога менше, можна вжити таких заходів.

1. Регулярно проводити прибирання, причому робити це в усіх кутах у будинку.

2. У старих приміщеннях зробити ремонт — членистоногим не до вподоби запах клею, фарби та інших будівельних матеріалів.

3. Павуків відлякує запах цитрусових,  якщо у приміщенні розкласти апельсинові або лимонні кірки, то павуки там не затримаються. Також хороший варіант — використовувати ефірну олію перцевої м’яти. Кілька крапель олії потрібно додати у воду й побризкати місця передбачуваного проживання павуків. Щоб підсилити ефект і продовжити термін дії розчину, можна вмочити в нього вату або м’яку тканину і протерти плінтуси. Якщо запах перцевої м’яти не подобається або викликає алергію, її можна замінити на олію чайного дерева або евкаліптову олію.

4. На вікна краще поставити москітні сітки, які закриють доступ у приміщення будь-яким комахам, а не тільки павукам.

5. Якщо на городі є теплиці, потрібно регулярно чистити затишні куточки від павутини.

6. На садовій ділянці треба садити більше перцевої м’яти — як уже зазначалося, її запах відлякує павуків.

7. Якщо у вашому саду оселився тарантул, знищити його можна тільки спеціальними хімічними препаратами.

Обираючи хімічні препарати проти павуків, важливо пам’ятати про те, що інсектициди проти комах не діють на членистоногих. Потрібні засоби вузької спрямованості — або, навпаки, комбінованої дії, коли до складу входить кілька речовин.