Що треба знати про алкогольний гепатит

26.10.2020 12:03 Корисно
Алкогольний гепатит – одна з найсерйозніших медичних проблем, яка не втрачає своєї актуальності. Хвороба може призвести до руйнування клітин печінки та характеризується високою смертністю.

Алкогольний гепатит – це токсичне ураження тканин печінки. До групи ризику входять усі, хто схильний до зловживання алкогольними напоями. Багато хто навіть не замислюється про існування такої хвороби. Проте, за оцінками медиків, випиваючи щодня протягом кількох років по 100 мл горілки або 1 літр пива, ймовірність захворіти на алкогольний гепатит є дуже високою.

Симптоми алкогепатиту:

• біль у ділянці правого підребер’я;
• відчуття тяжкості, слабкість;
• відрижки з присмаком гіркоти;
• нудота;
• порушення функцій травлення;
• жовтяниця;
• втрата апетиту та дефіцит маси тіла.

Якщо людина скаржиться на присутність одного чи декількох симптомів, краще перестрахуватися і відвідати лікаря, бо алкогольний гепатит потребує тривалого та інтенсивного лікування.

Різниця між алкогольним гепатитом та гепатитом С

Гепатит С – це інфекційне запальне захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту типу С. Цей тип вірусу може призводити до розвитку як гострого, так і хронічного гепатиту з різним ступенем тяжкості.

На відміну від вірусних різновидів хвороби, до яких й належить гепатит С, алкогольний виникає винятково в результаті отруєння організму спиртними напоями, а точніше, продуктами їх розпаду. Вони призводять до руйнування клітин печінки, а потім – до їх некрозу.

Чи лікується хронічний алкогольний гепатит

Так, але за умови, якщо пацієнт повністю відмовиться від вживання алкоголю. Печінка – орган, який здатен до регенерації навіть в дуже запущених випадках. Важливо тільки допомогти їй відновитися. Слід зауважити, що, якщо припинити вживання алкоголю лише на час терапії, цього буде замало. Адже у такому разі можливий рецидив з великим ризиком летального наслідку, або переходом цирозу в латентну стадію.

На час терапії пацієнту необхідні підбір спеціальних препаратів; підтримуюча терапія для середньої та легкої форми; лікування інфекційних та інших ускладнень.
Підтримувальна терапія при алкогольному гепатиті легкого і середнього ступеня тяжкості передбачає прийом гепатопротекторів. Традиційно до них відносять доволі широкий спектр препаратів, різних за механізмом дії, що чинять захисну дію на клітини печінки.

https://gepatit.net.ua/gepatit-c-2/