Скільки коштуватиме новорічна ялинка на Харківщині

27.11.2019 15:00 Корисно
Фото: ukr.media Фото: ukr.media
Стартувала кампанія із заготівлі ялинок у державних лісгоспах України.

За даними Держагентства лісових ресурсів України, заготовляють новорічні дерева на спецплантаціях, під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів – такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.

Начальник відділу лісгосп частини Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Микола Любчич зазначає, що з грудня їхні підприємства розпочнуть продаж новорічних ялинок. Реалізація проводитиметься як зі складів підприємств, так і з ялинкових базарів. До продажу також надійде садивний матеріал хвойних порід, у тому числі в горщиках.

За інформацією Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, у середньому вартість однієї новорічної ялинки  з висотою до півтора метри на підприємствах управління становитиме 70 гривень.

Серед асортименту порід, які вирощуються як новорічні ялинки у лісогосподарських підприємствах управління, є сосна звичайна — 27 700 штук , сосна Палласа (кримська) — 50 400 штук, ялина європейська (смерека) — 8 100 штук.

У 2019 році державні лісгоспи планують реалізувати понад 500 тисяч новорічних ялинок, зокрема лісогосподарські підприємства Харківської області — близько 24 100 штук.

Зазначена кількість новорічних ялинок погоджена до заготівлі рішеннями відповідних районних рад. Усі ялинки маркуватимуться самоклейними етикетками. На них зазначається індивідуальний номер та відповідний йому штрихкод, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини та містить інформацію про місце  і дату заготівлі, найменування підприємства, що здійснило заготівлю ялинок та його підпорядкованість.

Тож перед тим, як придбати ялинку, радять упевнитися в наявності маркування: самоклейних етикеток або пластмасових бирок-стяжок.

Щоб перевірити походження ялинки, треба ввести номер з бирки на сайті open.ukrforest.com. Якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження деревця.

Також це можна зробити через безкоштовне програмне забезпечення для смартфона – yalynka.info.

Нагадаємо, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян, винних у здійсненні незаконних порубів, накладаються адміністративні штрафи у сумі від 255 гривень до 1020 гривень, а  на посадовців – від 1 275 гривень до 10 200 гривень. Якщо  заподіяно істотну шкоду, винні притягуються до кримінальної відповідальності (стаття 246 Кримінального кодексу України) – штраф від 17 000 грн до 34 000  гривень або арешт на строк до шести місяців, чи обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі до семи років.

Читайте також: Обираємо якісну штучну ялинку