Столовий оцет у домашньому господарстві

09.06.2019 09:30 Корисно
фото justwoman.club фото justwoman.club

Для багатьох господинь використання оцту зазвичай обмежується консервуванням овочів на зиму та всілякими іншими харчовими цілями. Але застосування оцту в побуті набагато ширше.

Оцет на кухні

Дерев’яні обробні дошки, на яких працювали з м’ясними продуктами, треба обов’язково оброб­ляти після кожного використання, і це можна робити, протерши їх нерозведеним спиртовим оцтом. Оцтова кислота має достатні дезінфікуючі властивості, ефективно знищує стафілококи, сальмонели, а також інші мікроби.
Також дерев’яні дошки можна обробляти оцтом у поєднанні з харчовою содою. Для цього необхідно насипати на кухонну дошку трохи соди і скропити нерозведеним спиртовим оцтом, почекати хвилин п’ятнадцять, поки суміш соди з оцтом піниться, потім промити дошку холодною чистою водою і просушити.
Також оцет добре знищує сліди товстого шару жиру на посуді. Для цього треба просто додати 3 ст. л. оцту в миючий засіб і добре збовтати.
Можна прибрати оцтом і пригорілу їжу в каструлі з нержавіючої сталі, для цього треба змішати 150–200 мл нерозведеного оцту з водою, залити в посуд, де пригоріла їжа, і прокип’ятити суміш хвилин десять.

Оцет у господарстві

За допомогою оцту можна відмінно виводити плями поту з одягу. Для цього перед пранням на 10 хвилин треба намочити пляму поту білим столовим оцтом.
Оцет відмінно впорається із  затхлим запахом. Щоб його усунути, треба протерти проблемні поверхні — холодильника, шафи або харчового контейнера — тканиною, змоченою в оцті.
Оцет не гірше за лимонну кислоту допоможе позбутися накипу в чайнику або пральній машині. Для цього треба прокип’ятити воду з додаванням оцту в чайнику або додати його у відсік для ополіскувача при пранні. Оцет відмінно знімає вапняні відкладення, тому впорається і з накипом.
За допомогою оцту можна помити скло, пластик і хром. Оцет потрібно розвести навпіл з водою і протерти забруднені поверхні, а щоб очистити до блиску нержавійку і хром, треба змішати трохи оцту із содою.
Для миття вікон треба розвести 2 ст. л. оцту в 1 л води. Відклеїти цінник так, щоб не залишити неприємних залишків клею, також допоможе оцет. Потрібно підігріти білий оцет, змочити в ньому губку і прикласти до наклейки, вона відклеїться, не залишивши липких слідів.
Добре справляється оцет і з іржею. Для цього треба прокип’ятити з оцтом дрібні заіржавілі предмети (болти, гайки, цвяхи), а потім ретельно промити їх водою.
Також оцет може подовжити життя квіткового букета, для цього потрібно приготувати розчин з 2 ст. л. оцту на 1 л води і вилити його у вазу, де стоять зрізані квіти.
За допомогою оцту можна збільшити тривалість життя малярського пензля, прибравши з нього засохлу фарбу. Потрібно закип’ятити трохи оцту в каструлі, опустити в нього пензель і злегка потерти об дно посудини, фарба зійде.
Можна застосовувати оцет для усунення засмічень. Потрібно висипати у стік, що засмітився, 0,75 склянки соди й залити ще 0,5 склянки оцту, а через 30 хвилин залити в стік чайник окропу, таким чином видаляються навіть стійкі засмічення.
Якщо замша затверділа, пом’якшити її можна, протерши водою з оцтом (3 ст. л. на 1 л води).