Термобілизна: основні критерії вибору

06.09.2019 12:29 Корисно
Фото:markamoda.com.ua Фото:markamoda.com.ua

Щоб забезпечити оптимальний тепловий режим для тіла, варто купити термобілизну. Такий нижній одяг раніше використовувався для туризму та зимових видів спорту, сьогодні ж різноманіття моделей дозволяє знайти підходящий варіант як для активного проведення часу, так і для повсякденного носіння. Щоб правильно вибрати термобілизну, необхідно керуватись наступними критеріями:

  • Матеріал виготовлення;

  • Призначення;

  • Вага та розміри комплекту.

Врахувавши всі нюанси, можна бути впевненим у комфорті за будь-яких умов.

Матеріали виготовлення та їх характеристики

Термобілизну шиють із тканин наступних груп:

  • Синтетика (поліестер, поліамід, поліпропілен).

Така білизна добре зберігає тепло та відводить вологу, еластична, приємна для тіла, але потребує прання після кожного використання, оскільки після рухливих занять вбирає запахи.

  • Матеріали тваринного походження (шерсть мериноса або альпаки)

Шерстяна термобілизна дуже тепла, дихаюча,  швидко сохне, вбирає вологу, але при цьому на тканині після носіння не залишається специфічного запаху. Однак варто пам’ятати, що прання потребує відповідального підходу, щоб матеріал не дав усадки.

  • Текстиль із рослинних волокон (бавовна, і т.д.)

Бавовна гігієнічна і гіпоалергенна, однак більш підходить для носіння в міжсезоння і в міських умовах, оскільки відзначається середнім рівнем термоізоляції, потребує частого прання і довго сохне на відкритому повітрі.

Також існують моделі із комбінованих волокон, які вдало суміщають в собі переваги різних матеріалів і взаємно  нівелюють дрібні недоліки.

Призначення комплекту: обираємо за видом активності

Для активного проведення часу в спеку найкраще підходять синтетичні варіанти, які відводять вологу від тіла і швидко висихають. Зимові види спорту потребують підвищеного утеплення, так що шерстяні набори будуть найбільш доцільні. В повсякденності краще надати перевагу бавовні або якісній синтетиці.

Вага та розмір: для зручності за будь-яких обставин

Вага визначається за маркуванням: Microweight – легка, для літа, Lightweight – важча, для ранньої весни та пізньої осені, Midweight – щільна,  адаптована для зими, а Heavyweight – для особливо суворих холодів.

Розміри вказуються традиційні для звичайного одягу. При інтернет-покупках потрібно робити заміри й орієнтуватись за наданою сайтом розмірною сіткою, а в звичайних магазинах обов’язкова примірка. Білизна повинна облягати тіло, але не здавлювати і не створювати дискомфорту.

Читайте також: У Харкові презентували унікальну книгу про кіно