Тиск в шинах автомобіля: яким має бути тиск в гумі автомобіля

Promo
10.08.2021 16:57 Корисно
Яким має бути тиск в шинах автомобіля. Як перевірити тиск в гумі на авто. Якого діапазону слід дотримуватися.

Тиск в шинах автомобіля: яким він має бути

Тиск повітря в схилах автомобіля - важливий критерій, який впливає не тільки на стійкість і керованість авто на дорозі, але і безпеку пересування людей. Контролювати силу стиснення повітря всередині шин, таких як на сайті https://shiny-diski.com.ua/uk/ під силу кожному автолюбителю. Для проведення вимірів слід озброїтися манометром або придбати сучасний насос з датчиком.

Тиск в шинах авто: нормативи і важливість

Від тиску в схилах автомобіля залежить безліч різних характеристик, починаючи від комфортності пересування і закінчуючи швидкістю зносу покришок. Тиск в шинах впливає навіть на витрата палива і керованість ТС.

Нормативні значення показників тиску повітря в автошинах визначається виробником транспортного засобу. Дані фіксують в інструкції до експлуатації в зведеній таблиці, яка містить перелік робочих параметрів. У сучасних легкових автомобілях є ще 2 "таємних" місця, де виробник зміцнює нагадування із зазначенням тиску в схилах:

  1. під люком бензобака машини;
  2. на торці водійських дверцят.

У вантажопасажирському і вантажному транспорті маркування розташовують на крилах кузова машини. Сучасні водії можуть розрахувати значення в додатках для ПК і мобільних гаджетів.

Для більшості легкових автомобілів нормативні показники тиску стисненого повітря в передніх колесах варіюються в межах 1,7-1,9 бар, тоді як задні колеса бажано накачати до 1,9-2,2 атм. Для перевірки використовується механічний або електронний цифровий манометр. Наведені дані розраховані на нормативну завантаження ТС (згідно з інструкцією по експлуатації).

Для збереження гуми рекомендується трохи знижувати тиск в шинах в осінньо-зимовий період, а також коригувати значення в особливо спекотні дні, коли асфальт нагрівається вище нормативних показників. Що стосується одиниць, в яких наводяться нормативи, то тут потрібно враховувати країну, в якій авто зійшло з конвеєра. Для перекладу в стандартні одиниці слід використовувати таблиці.

Методи і правила контролю тиску в шинах

Незважаючи на те, що процедура виміру ступеня стиснення повітря в шинах дуже проста, далеко не кожен водій знає, як правильно проводити виміри стиснення повітря в схилах власного автомобіля. Якщо автомобіль не забезпечений системою контролю і датчиками тиску в шинах, то для перевірки доведеться вдатися до перевіреного роками способу і скористатися манометром.

Для отримання точних результатів слід дотримуватися таких простих правил:

  1. проводити вимірювання в холодних шинах;
  2. перевіряти значення у всіх класах, включаючи запаску.

Вимірювання тиску в шинах слід проводити двічі: перед поїздкою і після неї. Така гарна звичка дозволить вчасно помітити можливі неполадки з автомобілем, гарантує безпеку водія і пасажирів і дозволяє бути впевненим у поведінці авто в складних умовах експлуатації.

При підборі нормативного показника слід орієнтуватися на розмір і тип покришок, їх технічні характеристики і сезонність. Важливе значення має жорсткість гуми і якість корду.

Для того щоб правильно підібрати потрібний ступінь стиснення повітря в шинах, водіям важливо стежити за поведінкою машини на дорозі і станом краї покришки. Занадто жорсткий хід говорить про надмірності повітря, тоді як сильний знос краю ската, прилеглого до обода, говорить про недостатність тиску.

Уважність власника до ходової частини автомобіля дозволяє бути впевненим у безпеці пересування. При виникненні труднощів в проведенні операції слід звернутися за кваліфікованою допомогою на найближчу СТО.

 

 

 

Автор: Тамара Кіч